HTML a CSS | Albatrosmedia.cz
EN

HTML a CSS

Krok za krokem

Faithe Wempen


WWW stránky pro každého snadno a srozumitelně!
Moderní výklad srozumitelným a názorným způsobem, jenž je určen zvláště začátečníkům. Výklad charakterizuje enormní množství krokových postupů, které nevynechávají žádný důležitý postup, a vše doplňuje množství obrázků. Čtenář dostává k dispozici soubory k jednotlivým cvičením, takže si tvorbu webu ihned osvojí praxí. S touto knihou se naučí internetové stránky pomocí jazyků HTML a CSS tvořit úplně každý.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 328
EAN 9788025115053
Datum vydání 23.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Doba, kdy byla tvorba internetových stránek vyhrazena pouze profesionálům, je ta tam. Webové stránky na Internetu si dnes může sám vytvořit kdokoli, ať už jde o osobní stránky, stránky klubu nebo firemní web. S touto knihou už nebude tvorba stránek zapovězena ani pro vás.

HTML a CSS Krok za krokem je srozumitelnou, praktickou a moderní příručkou, jež otevírá dveře k technologiím HTML a CSS všem, kdo touží po svých vlastních webových stránkách. Pomocí výukových cvičení se naučíte přesně to, co potřebujete.

S knihou se mimo jiného naučíte:

- Jak vytvořit základní strukturu obsahu webové stránky

- Jak formátovat text, používat seznamy a měnit pozadí dokumentu

- Jak odkazovat na jiné webové stránky nebo jiná místa na stejné stránce

- Jak fungují kaskádové styly a jak je nejlépe využít

- Jak formátovat text, odstavce, nebo větší bloky stránky pomocí stylů

- Jak připravit obrázky a další grafiku a vhodně ji použít

- Jak vytvářet správnou textovou i grafickou navigaci

- Jak a kdy použít tabulky a jak je efektně formátovat

- Jak vytvořit rozvržení stránky (layout) pomocí bloků a ty pak formátovat pomocí kaskádových stylů

- Jak stránky obohatit o zvukový záznam nebo video

Postupy v knize vhodně doplňují obrázky zaznamenávající každý důležitý krok při tvorbě zdrojového kódu i jeho výsledku v prohlížeči. Veškeré postupy si navíc osvojíte v připravených výukových cvičeních. Jejich kód byl pečlivě lokalizován do češtiny, takže jej snadno pochopí i úplný začátečník.

CD přiložené ke knize obsahuje 2 kapitoly navíc, které se věnují tvorbě webových stránek pomocí editorů Word a FrontPage. Na CD naleznete také veškerý zdrojové kódy cvičení, které jednoduše nainstalujete do svého počítače, a také šablony HTML a XHTML, palety barev a užitečné odkazy na zdroje na Internetu.

O autorce:

Faithe Wempen je v USA populární lektorkou a známou expertkou na hardware PC a produkty Microsoft Office. Jako autorka či spoluautorka má na svém kontě od roku 1992 již více než 90 knih o hardwaru i softwaru počítače a spoustu článků v tištěných médiích i na Internetu. Taktéž vyvíjí webové stránky jak pro komerční, tak neziskové organizace, vyučuje v několika online výukových kurzech a přednáší na konferencích.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM