EN

HTML a CSS

Krok za krokem

Faithe Wempen


WWW stránky pro každého snadno a srozumitelně!
Moderní výklad srozumitelným a názorným způsobem, jenž je určen zvláště začátečníkům. Výklad charakterizuje enormní množství krokových postupů, které nevynechávají žádný důležitý postup, a vše doplňuje množství obrázků. Čtenář dostává k dispozici soubory k jednotlivým cvičením, takže si tvorbu webu ihned osvojí praxí. S touto knihou se naučí internetové stránky pomocí jazyků HTML a CSS tvořit úplně každý.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název HTML and XHTML Step by Step
Počet stran 328
EAN 9788025115053
Datum vydání 23.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Doba, kdy byla tvorba internetových stránek vyhrazena pouze profesionálům, je ta tam. Webové stránky na Internetu si dnes může sám vytvořit kdokoli, ať už jde o osobní stránky, stránky klubu nebo firemní web. S touto knihou už nebude tvorba stránek zapovězena ani pro vás.

HTML a CSS Krok za krokem je srozumitelnou, praktickou a moderní příručkou, jež otevírá dveře k technologiím HTML a CSS všem, kdo touží po svých vlastních webových stránkách. Pomocí výukových cvičení se naučíte přesně to, co potřebujete.

S knihou se mimo jiného naučíte:

- Jak vytvořit základní strukturu obsahu webové stránky

- Jak formátovat text, používat seznamy a měnit pozadí dokumentu

- Jak odkazovat na jiné webové stránky nebo jiná místa na stejné stránce

- Jak fungují kaskádové styly a jak je nejlépe využít

- Jak formátovat text, odstavce, nebo větší bloky stránky pomocí stylů

- Jak připravit obrázky a další grafiku a vhodně ji použít

- Jak vytvářet správnou textovou i grafickou navigaci

- Jak a kdy použít tabulky a jak je efektně formátovat

- Jak vytvořit rozvržení stránky (layout) pomocí bloků a ty pak formátovat pomocí kaskádových stylů

- Jak stránky obohatit o zvukový záznam nebo video

Postupy v knize vhodně doplňují obrázky zaznamenávající každý důležitý krok při tvorbě zdrojového kódu i jeho výsledku v prohlížeči. Veškeré postupy si navíc osvojíte v připravených výukových cvičeních. Jejich kód byl pečlivě lokalizován do češtiny, takže jej snadno pochopí i úplný začátečník.

CD přiložené ke knize obsahuje 2 kapitoly navíc, které se věnují tvorbě webových stránek pomocí editorů Word a FrontPage. Na CD naleznete také veškerý zdrojové kódy cvičení, které jednoduše nainstalujete do svého počítače, a také šablony HTML a XHTML, palety barev a užitečné odkazy na zdroje na Internetu.

O autorce:

Faithe Wempen je v USA populární lektorkou a známou expertkou na hardware PC a produkty Microsoft Office. Jako autorka či spoluautorka má na svém kontě od roku 1992 již více než 90 knih o hardwaru i softwaru počítače a spoustu článků v tištěných médiích i na Internetu. Taktéž vyvíjí webové stránky jak pro komerční, tak neziskové organizace, vyučuje v několika online výukových kurzech a přednáší na konferencích.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM