EN

Microsoft Exchange Server 2003

Hotová řešení

Petr Šetka


Přes 300 návodů, rad a řešení na práci a problémy dnešního administrátora
Kniha praktických návodů a rad od známého specialisty osloví především správce, kteří nemají čas na podrobné poznávání svých systémů, ale potřebují v případě určitého požadavku nebo problému přejít rovnou ke konkrétním operacím. Pokrývá instalaci, konfiguraci, údržbu, zabezpečení, vzdálený přístup atd. a přináší CD se Service Packem 2 a více než 50 nástroji pro snadnější správu Exchange, Windows Serveru a Office 2003.

Detailní informace

Žánr administrace
Jazyk čeština
Počet stran 328
EAN 9788025111659
Datum vydání 25.10.2004
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha + CD
Ryze praktická příručka zkušeného specialisty a autora Petr Šetka pamatuje tentokrát především na síťové správce, kteří nemají čas na podrobné poznávání všech svých systémů, ale potřebují vědět, jak dospět v případě určitého požadavku nebo problému do požadovaného stavu. Rychlost v takových situacích vítězí nad systémovým pochopením věci, ale každý zná z praxe množství případů, kdy právě o to jde. Kniha představuje postupy, které vedou krok po kroku a bez zbytečných technologických detailů ke kýženému cíli: k provedení administrativní operace, zprovoznění určité funkce, vyřešení problému – na straně serveru i klientů (včetně těch mobilních). Začátečníkům i zkušenějším správcům přináší pomoc v podobě konkrétních návodů a ověřených rad a neměla by chybět v knihovně nikoho, kdo je v organizaci zodpovědný za spolehlivý provoz Exchange Serveru. Jednotlivá řešení pokrývají následující oblasti: - Instalace Exchange Serveru 2003, Service Packu 2, Support Tools a Outlooku 2003 - Konfigurace oprávnění a zabezpečení, limity a jejich správa - Operace se seznamy adres, poštovními schránkami, skupinami, distribučními seznamy a veřejnými složkami - Zajištění komunikace uvnitř organizace i do Internetu - Zálohování a obnovování databází - Filtrování spamu a sledování zpráv - Vzdálený přístup pomocí aplikace Outlook Web Accessu (OWA), její konfigurace a zabezpečení - Přístup pomocí protokolů POP3 a IMAP a jeho zabezpečení - Aplikace pro mobilní zařízení: Outlook Mobile Access, Exchange Server ActiveSync aj. Přiložené CD obsahuje Exchange Server 2003 Service Pack 2, Windows 2003 SP1 Support Tools, Office 2003 Editions Resource Kit Tools a více než 50 nástrojů pro usnadnění správy a rozšíření možností Exchange Serveru, např. ActiveSync Web Administration Tool, Deployment Tools, Management Pack Configuration Wizard, Exchange Intelligent Message Filter, Exchange Troubleshooting Assistant, Workflow Designer for Exchange Server atd. O autorovi: Petr Šetka, MCSA, MCSE, MCT a MVP, se specializuje na Microsoft Exchange, Active Directory, Microsoft Operations Manager a oblast zabezpečení. Jako konzultant realizoval řadu reálných projektů, vystupuje na konferencích Microsoftu a podporuje lokální diskusní skupiny. Do češtiny přeložil či odborně korigoval významné počítačové publikace a sám je autorem populární knihy Mistrovství v Microsoft Windows Server 2003. Na území ČR a SR je dosud jediným MVP (Most Valuable Professional) pro Exchange Server.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.