Technologie Microsoft Office SharePoint 2003 | Albatrosmedia.cz
EN

Technologie Microsoft Office SharePoint 2003

Implementace, administrace a vývoj

Tomáš Kutěj, Miloš Sobotka, Jan Lávička


Shromážděte a spravujte firemní informace na jednom místě
Kniha špičkových tuzemských odborníků z firmy Microsoft vás provede principy technologií Windows SharePoint Services a SharePoint Portal Server, jejich instalací, konfigurací, řízením přístupu uživatelů, prací s dokumenty a seznamy až po vývoj aplikací včetně řady ucelených příkladů. Naučíte se vytvářet pro uživatele intranetové portály a integrovat je s dalšími aplikacemi.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 336
EAN 9788025109762
Datum vydání 31.05.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Uvědomili jste si, jak málo nebo komplikovaně podporují týmovou práci softwarové produkty, které pravděpodobně máte na vašem pracovišti nainstalovány? Elektronická pošta je jistě samozřejmostí, ale přejít plně na elektronické formuláře se nedaří, firmou kolují různé verze šablon a naprogramování aplikací na míru je drahý a nikdy nekončící proces? A to při více než dostačující síťové infrastruktuře…

Zacelit tuto mezeru v naplnění potřeb týmové spolupráce a výměny informací mezi uživateli na platformě Microsoftu slibuje technologie SharePoint. Služby Windows SharePoint Services a produkt SharePoint Portal Server jsou založeny na ASP.NET, běží na Windows Serveru 2003, databázovým úložištěm je SQL Server (nebo jeho odlehčená verze Desktop Engine, WMSDE) a uživatelským rozhraním webové stránky. To vše s mnoha možnostmi integrace s dalšími produkty, například aplikacemi Office 2003. Na tomto základě lze v týmu snadno například sdílet dokumenty, kontakty či kalendář akcí, sestavovat zprávy, vést diskuse i vytvářet sofistikovanější aplikace s minimem programování.

Kniha špičkových tuzemských odborníků z firmy Microsoft, kteří se prosazováním, implementací a dalším vývojem SharePointu zabývají už od jejího příchodu v roce 2001, vám představí principy, možnosti využití i praktické postupy ze všech oblastí, které se této technologie týkají. Začíná seznámením s celou technologií, technickými požadavky na její provozování, pokračuje instalací Windows SharePoint Services a jejím začleněním do infrastruktury organizace, stejně jako instalací produktu SharePoint Portal Server 2003 a řešením typických problémů. Zabývá se správou uživatelského rozhraní a pracovního prostoru Windows SharePoint Services, ověřováním uživatelů a zabezpečením, dále administrací SharePoint Portal Serveru a jeho webového rozhraní. Poznáte možnosti vytvoření úložiště dokumentů, naučí vás vkládat dokumenty do knihovny, upravovat jejich obsah atd. Poslední, avšak obsahově nejnabitější část seznamuje s možnostmi vývoje aplikací na tomto základě a poskytuje k tomu desítku praktických scénářů.

Přiložené CD vám umožní vyzkoušet si technologie a příklady popisované v knize. Obsahuje:

- Microsoft Windows SharePoint Services (verze 2 a SDK),

- Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 (verze Czech a Service Pack 2),

- Microsoft SharePoint Products and Technologies Tool: CustomWebPartPageTemplateSample, SharePoint Products and Technologies 2003 SDK, WebPartTemplatesforVSNetSample2, WPPackager for Packaging and Deploying Web Parts

- zdrojové soubory k ukázkám řešení z knihy.

O autorech:

Tomáš Kutěj pracuje ve společnosti Microsoft na pozici technického specialisty, zodpovědného za portfolio produktů pro státní správu. Působil v několika firmách jako vývojář .NET aplikací a vedoucí velkých webových projektů. Technologií SharePoint a jejím rozvojem se intenzivně zabývá od roku 2001, je zakladatelem komunitního portálu www.sharepoint.cz.

RNDr. Miloš Sobotka, CSc. je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, kde vědecky a pedagogicky působil až do roku 2000, z té doby je spoludržitelem dvou Křišťálových disků z veletrhu Invex za program Famulus. Od roku 2001 je zaměstnán ve společnosti Microsoft jako sytémový inženýr, do jehož kompetence spadají aplikační servery, databáze a vývojové nástroje.

Jan Lávička v současné době působí na pozici Solutions Sales Professional ve společnosti Microsoft se zaměřením na podporu prodeje portálových technologií a řešení pro týmovou spolupráci. V minulosti působil v partnerských společnostech, naposledy na pozici obchodního ředitele Microsoft Divize ve společnosti DNS a.s., a na pozici ředitele mezinárodního kompetenčního centra Microsoft Solutions Centre@HP.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM