Mistrovství v Microsoft Windows Server 2003 | Albatrosmedia.cz
EN

Humbook! Knihy nejen pro teenagery se slevou 20 %

Mistrovství v Microsoft Windows Server 2003

Ze začínajícího správce expertem

Petr Šetka


Ze začínajícího správce expertem!
Jste správcem podnikové sítě a máte na starosti správu Windows Serveru 2003 a klientských stanic? Kniha plná praktických návodů, postupů, rad, tipů a řešení problémů vás například naučí konfigurovat protokol TCP/IP, pracovat s uživatelskými účty, doménami, službou DNS a Active Directory, zabezpečit přístup, servery i celou síť a další. …v řadě drobností kniha představuje příjemné překvapení. PC World 3/04

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 704
EAN 9788025100363
Datum vydání -
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,4
Typ Kniha + CD
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jste správcem podnikové sítě a máte na starosti administraci Windows Serveru 2003 a klientských stanic? Pak je právě vám určena tato kniha plná praktických návodů, postupů, rad, tipů a řešení problémů. Autor v ní vychází především ze své lektorské a konzultantské praxe. Přesně tedy ví, kde začínající i pokročilejší správce „tlačí bota“ a knihu pojal čistě prakticky. Na příkladu rozrůstající se organizace budete postupně pronikat do tajů náročnějších a složitějších síťových řešení a technologií – každý administrátor, začínající i pokročilý, si tedy v knize najde řešení pro danou situaci v rámci podnikové sítě, kterou spravuje.

Seznámíte se s následujícími tématy:

- Základní síť typu peer-to-peer s několika počítači se systémem Windows XP Professional.

- Různé typy instalace operačních systémů, TCP/IP včetně návrhu adresování středně velké sítě, uživatelské účty, možnosti jejich konfigurace a způsoby práce uživatelů.

- Model sítě s doménou Active Directory založenou na systému Windows Server 2003, instalace domény, síťové služby DNS, WINS a DHCP včetně jejich nasazení, doménové účty, knihovny dokumentů, uživatelské profily, konfigurace tiskového serveru a tiskáren, řadiče domény, možnosti vzdálené správy, zálohování síťového prostředí.

- Konfigurace vzdálené instalace operačního systému, automatická instalace aktualizací Service Pack a dílčích aktualizací operačních systémů i aplikací sady Office, bezproblémové začlenění přenosných počítačů do sítě.

- Zabezpečení sítě, počítačů a dat, doporučené postupy a předdefinované šablony zabezpečení, bezpečné připojení k Internetu pomocí Windows Serveru 2003.

- Konfigurace prostředí sítě po připojení poboček a práce s elektronickou poštou.

Příloha knihy se věnuje nástroji, který výrazně zjednodušuje instalaci kritických oprav a chyb v zabezpečení operačních systémů Windows 2000 a vyšších, a aplikace Internet Explorer 5.0 a vyšší – Microsoft Software Update Services (SUS). Tento nástroj je zdarma a v dnešní době cílených útoků na neopravené chyby v systémech je pro administrátory neocenitelný. Přibližně 85 % celé knihy je použitelných také v prostředích se systémy Windows 2000 jak na straně řadičů domény, tak klientských počítačů.

Kniha je doplněna diskem CD-ROM, na kterém naleznete mnohé nástroje zmíněné v knize a využitelné pro svou praxi správce sítě, např. Shadow copy client pro Windows 2000, Resource Kit Tools pro Office XP a Windows Server 2003, aktualizace Service Pack pro Windows XP, SUS a další.

O autorovi:

Ing. Petr Šetka (* 1971) je absolventem Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni. Od roku 2000 se věnuje technologiím Microsoft se specializací na produkty Windows 2000/XP/2003, Exchange 2000/2003 a Microsoft Operations Manager 2000. Jako konzultant realizoval několik projektů návrhu a zavedení prostředí Windows 2000 Active Directory a infrastruktury serverů Exchange 2000. Dále se zabývá překlady počítačové literatury do češtiny a provádí jejich odborné korektury (např. Windows XP Professional Resource Kit). Je držitelem certifikací MCSA (2000 a 2003), MCSE (2000 a 2003) a MCT 2004 a kromě vedení kurzů MOC se s ním můžete setkat na konferencích společnosti Microsoft.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.