EN

Naučte se SQL za 21 dní

Ryan K. Stephens, Ronald R. Plew


Ovládněte jazyk relačních databází v prakticky koncipovaných lekcích.
Kniha podá i naprostým začátečníkům vyčerpávající vysvětlení principu relačních databází a základů jazyka, jenž je pohonem běžně používaných databázových systémů. V opatrných krůčcích a průběžným procvičováním získáte dovednosti pro širokou škálu databázových operací a tvorbu databázových aplikací na různých platformách. Dalších 7 prémiových lekcí a Oracle10g pro Windows na CD!

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Původní název Teach yourself SQL in 21 Days Fourth edition
Počet stran 584
EAN 9788072268702
Datum vydání 23.09.2004
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,92
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Kniha Naučte se SQL za 21 dní přináší všem zájemcům o oblast relačních databází solidní vysvětlení principů a mnohostranného použití jazyka SQL (Structured Query Language), jenž je „pohonem“ většiny všeobecně rozšířených databázových systémů, jimiž jsou např. MySQL, Oracle, SQL Server, IBM DB2, InterBase, Access a mnohé další. Tato kniha je překladem již čtvrtého, opět aktualizovaného vydání knihy Sams Teach Yourself SQL in 21 Days. Časové určení „za 21 dní“ v názvu není v žádném případě bezobsažným sloganem: kniha je skutečně rozdělená do 21 lekcí přiměřené délky, z nichž v každé proberete jedno ucelené téma od celkového vysvětlení do slušné hloubky a podrobnosti. Abyste se přesvědčili, nakolik jste další kus látky zvládli, obsahuje v závěru každá lekce kontrolní otázky i praktická cvičení, jejichž řešení najdete v příloze knihy. Zvládnete především tyto oblasti práce s databázemi:

Základní principy relačních databází a jazyka SQL

- Výběr dat pomocí dotazů

- Rozvinuté možnosti příkazu SELECT

- Zpracování dat pomocí vestavěných funkcí

- Vkládání poddotazů do dotazů, korelované dotazy

- Normalizace databáze a nástroje pro zajištění integrity dat

- Vytváření a údržba tabulek

- Manipulace s daty

- Řízení transakcí

- Vytváření pohledů na data

- Zlepšování výkonu indexováním tabulek

- Optimalizace příkazů SQL

- Zabezpečení databáze před nežádoucím přístupem

- Význam a využití datového slovníku (systémového katalogu)

- Uložené procedury, spouště a integrovaný kód SQL

- Generování příkazů SQL pomocí jazyka SQL

V opatrných krůčcích a průběžným procvičováním získáte dovednosti pro širokou škálu databázových operací a tvorbu databázových programů. Díky míře podrobnosti a přehlednému členění (včetně podrobného obsahu a rejstříku) kniha poslouží i zkušenějšímu tvůrci databází či dotazů při práci jako pohotová referenční příručka.

Přiložené CD obsahuje plně funkční software Oracle 10g Database pro použití k nekomerčním účelům, skripty pro vytvoření a naplnění tabulek ke cvičením z knihy a e-book (v PDF) s lekcemi 22-28 Prémiového týdne.

K procvičování probírané látky je možné alternativně použít systém MySQL, který lze snadno stáhnout z http://dev.mysql.com/downloads

Základní kroky instalace obou systémů jsou popsány v Příloze D.

Veškerý programový kód, tabulky z ilustrativních příkladů i jejich data jsou z důvodu vyšší srozumitelnosti plně počeštěny. Byla rovněž doplněna sekce o nastavení českého prostředí na jednotlivých platformách (Oracle, MySQL, SQL Server; Windows/Linux).

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM