EN

Microsoft Windows XP Professional

Kapesní rádce administrátora, 2. aktualizované a rozšířené vydání


Opora správce sítě s 5 i s 5000 počítači!
Nové, o 200 stran rozšířené, vydání žádané knihy předkládá přímočaré postupy pro takřka veškeré administrátorské úlohy s množstvím rad a osvědčených řešení. Věnuje se konfiguraci hardwaru, sítě, účtů i prostředí, radí při podpoře notebooků a používání vzdáleného přístupu, učí automatizaci úloh. Plně aktualizované v souladu se Service Packem 2, novými potřebami zabezpečení, možnostmi údržby systému atd.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 528
EAN 9788025111642
Datum vydání 14.11.2006
Věk od 15
Formát 148x210 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,66
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Knihy z řady Kapesní rádce administrátora se těší oblibě především mezi administrátory, kteří nevidí server poprvé, ale potřebují si rychle osvojit možnosti svěřeného produktu a najít spolehlivý postup pro obvyklé situace a problémy. Synonymem těchto příruček je věcný a přesný přístup – je obdivuhodné, kolik informací se vejde do cca 500 stran praktického menšího formátu.

Autor William R. Stanek, podepsaný pod většinou z nich, nalezl styl vyhovující většině současných správců. Neztrácí prostor probíráním obecných základů, ale jde rovnou k vysvětlení dané funkce či problému a předvedení postupu krok po kroku. Tam, kde je potřeba, doplní postřehy z praxe, upozornění na možné problémy či omyly nebo tipy na další možnosti. Administrátoři také oceňují četné přehledové tabulky (konfiguračních voleb, oprávnění, stavů, zásad, chyb, IP-adres, klávesových zkratek atd.), které jsou přesně tak podrobné, aby byly dostatečně informativní, ale ještě přehledné.

V tomto druhém, podstatně rozšířeném a aktualizovaném vydání, najdou administrátoři Microsoft Windows XP Professional pohotové odpovědi k úlohám a problémům každodenní praxe, ať už mají na starosti 5 nebo 5000 počítačů. Jedinečně poslouží i zvídavějším domácím uživatelům, kteří chtějí přijít na kloub pokročilým funkcím svého systému a poznat jeho pozadí: poradí při nastavování různého typu internetového připojení, upgradu hardwaru, s udržením kondice systému při množství nainstalovaných aplikací či provozováním Windows XP na notebooku a na cestách.

Obsahovou náplň tvoří především:

- Úvod do administrace Windows XP a novinek aktualizace Service Pack 2 (SP2)

- Instalace a konfigurace hardwarových a síťových zařízení

- Úprava pracovní plochy a optimalizace pracovního prostředí

- Správa uživatelských a skupinových účtů a hesel

- Řízení přístupu k souborům, sdílení složek v síti

- Podpora přenosných počítačů (notebooků) a cestujících uživatelů

- Využití Zásad skupin počítače a uživatele při konfiguraci systému

- Konfigurace offline souborů, diskových kvót a stínových kopií

- Konfigurace a řešení problémů se sítěmi TCP/IP

- Vzdálený přístup – od telefonického připojení po bezdrátové

- Optimalizace výkonu a řešení problémů se systémem

- Automatizace zálohování a úloh pravidelné údržby

- Instalace a údržba aplikačních programů, správa diskových jednotek a souborových systémů

- Využití bezpečnostních funkcí včetně Správce doplňků Internet Exploreru, Windows Firewallu aj.

O autorovi:

William R. Stanek, MVP, MSc. a BSc. informatiky a informačních systémů, je předním expertem na technologie Microsoft s více než 20 lety praxe především v programování pokročilých aplikací, vývoji serverových technologií a řešeních pro Internet. Je autorem více než dvou desítek knih především z řady Kapesní rádce administrátora a jeho praktické rady pomohly již milionům programátorů, administrátorů a síťových inženýrů na celém světě.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM