EN

Microsoft Exchange 2000 Server Resource Kit


Sada obsahuje dvě knihy a disk CD-ROM s mnoha nástroji, které můžete využít k maximalizaci výkonu a produktivity Exchange Serveru. Poskytuje vše, co potřebujete znát k zavádění, instalaci, zálohování, správě zabezpečení, optimalizaci a odstraňování potíží s Exchange 2000 Serverem. Jde bezesporu o bezkonkurenční publikaci, věnovanou problematice Exchange Serveru 2000 od A do Z. Softnov.cz

Detailní informace

Žánr administrace
Jazyk čeština
Původní název Microsoft® Exchange 2000 Server Resource Kit
Počet stran 1000
EAN 9788072267514
Datum vydání -
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,96
Typ Kniha + CD

Sada Exchange 2000 Server Resource Kit obsahuje dvě knihy (Průvodce zaváděním a Průvodce serverem) a disk CD-ROM s mnoha nástroji, které můžete využít k maximalizaci výkonu a produktivity Exchange Serveru. Tato sada poskytuje vše, co potřebujete znát k zavádění, instalaci, zálohování, správě zabezpečení, optimalizaci a odstraňování potíží s Exchange 2000 Serverem. Zahrnuje více než 1000 stran podrobných informací, které společně s diskem CD–ROM tvoří ideální kombinaci pro všechny správce a IT-profesionály.

Kniha I – Průvodce zaváděním obsahuje informace o zavádění serveru Microsoft Exchange 2000 v různých prostředích. Naučíte se v něm například:

- inovovat předchozí verze serveru Exchange a přejít na server Exchange 2000 z jiných systémů pro zasílání zpráv;

- vytvářet organizace Exchange v rámci společnosti a mezi společnostmi;

- integrovat server Exchange s adresářovou službou Active Directory.

V Průvodci zaváděním dále naleznete velké množství rad, doporučení a praktických informací týkajících se:

- vlastností serveru,

- směrování zpráv v sítích,

- zálohování a obnovení dat,

- zásad plánování projektu a praktických strategií plánování.

Jednotlivé kapitoly v Průvodci zaváděním napsali různí profesionálové a experti ze společnosti Microsoft Consulting Services a jejich partneři, kteří mají praktické zkušenosti se zaváděním systémů v oblasti IT.

Kniha II – Průvodce serverem obsahuje podrobné technické informace především od vývojového týmu serveru Exchange. Tato druhá kniha se zabývá například následujícími oblastmi:

- optimalizace serveru Exchange,

- zálohování serverů,

- prevence a zotavení po havárii systému,

- návrh architektury serveru Exchange,

- zabezpečení serverů proti útokům,

- zabezpečení osobních dat uživatelů,

- optimalizace konfigurace Exchange 2000 Serveru a systému Windows 2000,

- ladění serverů.

Dále se také dozvíte, jak odstraňovat potíže a upravovat organizaci Exchange pomocí pokročilých technologií (například CDO).

Zatímco Průvodce zaváděním nabízí strategie a vědomosti z praxe, Průvodce serverem vysvětluje, jak Exchange 2000 Server pracuje. Z informací v tomto průvodci budou těžit zejména správci, kteří chtějí získat informace o funkci a architektuře Exchange 2000 Serveru a o odstraňování potíží.

Na přiloženém disku CD–ROM naleznete:

- obrovské množství nástrojů pro správu serveru, klientů a veřejných složek, které jsou zdokumentovány v angličtině v souboru HTML (\exreskit\help\exchtool.chm).

- několik šablon vyvinutých specialisty společnosti Microsoft, které vám pomohou při vytváření různých plánů vyžadovaných projektem;

- celou knihu v angličtině (\exreskit\help\exchrk.chm), která obsahuje veškeré informace uvedené v tištěné knize ve formátu online. Výhodou je možnost vyhledávání.

Obě knihy zahrnují podrobný rejstřík platný pro celou sadu, který vám pomůže při vyhledávání požadovaných informací, a glosář nejpoužívanějších pojmů.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM