EN

Programujeme mobilní aplikace

ve Visual Studiu .NET

Ľuboslav Lacko


Jak programovat pro Pocket PC, Palm či Smartphone
V knize poznáte možnosti kapesních počítačů a mobilů SmartPhone a naučíte se pro ně vytvářet webové formuláře, aplikace a služby při použití známých nástrojů jako ASP.NET, ADO.NET, Visual Studia .NET a SQL Server CE/Oracle 9i Lite případně odvozených embedded Visual Tools 3.0 či Microsoft Mobile Internet Toolkit. CD je naplněno softwarem pro tvorbu aplikací.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 480
EAN 9788025101766
Datum vydání 26.08.2004
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,78
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Schopnosti mobilních zařízení dnes převyšují možnosti klasických osobních počítačů z doby před několika málo lety. Jejich softwarové vybavení přitom nechává vývojářům otevřený prostor pro vytváření dalších rozmanitých funkcí. I zde existují nástroje, odvozené od těch ze světa klasických PC, pro tvorbu aplikací přesně přizpůsobených konkrétním požadavkům uživatelů, firem a jejich zákazníků.

Kniha se věnuje podrobně aplikacím typu tlustý klient, kde aplikace běží přímo na mobilním zařízení (handheldu, Pocket PC či Smartphone), i tenký klient, kdy mobilní zařízení přistupuje k aplikaci běžící na serveru přes svůj prohlížeč stránek (a výčet podporovaných zařízení je pak mnohem širší). V obou případech probírá i začlenění databází. V roli tlustého klienta pokrývá všechny mobilní přístroje s operačními systémy od Microsoftu (s výjimkou Windows CE .NET), v roli tenkého klienta může vystupovat jakékoliv zařízení disponující prohlížečem WWW, popř. WAP stránek – tedy i přístroje Palm, Psion a jiné, včetně klasického PC. Konkrétně poznáte, resp. se naučíte používat:

- Typy, operační systémy a komunikační technologie (Bluetooth, wireless LAN, GSM, GPRS…) pro mobilní zařízení

- Nástroje pro vývoj aplikací pro mobilní zařízení

- Rozdíl mezi tenkým a tlustým klientem; nativní a řízený kód

- Vývoj jednoduché aplikace pomocí Microsoft eMbedded Visual Tools (a eMbedded Visual C++)

- Úložiště dat na databázovém serveru MSDE a přístup k němu pomocí ADO.NET; zabezpečení a kontrola přístupu

- Aplikační logiku a ovládací prvky webové aplikace pro mobilní zařízení v ASP.NET

- Vytvoření databázové aplikace pro mobilní zařízení

- Efektivní vývoj aplikací na platformě .NET Compact Framework ve vývojovém prostředí Visual Studia .NET

- Aplikace využívající databázi na mobilním zařízení (tlustý klient), replikaci souborů XML pomocí ActiveSync

- Vytvoření webové služby v prostředí .NET (textový editor, WebMatrix a Visual Studio.NET)

- Specifika vývoje aplikací pro platformu Smartphone

Tato ojedinělá publikace, přibližující jak základní principy, tak i ryze praktické postupy, rozšíří obzor všem současným vývojářům pracujícím nejen na platformě Microsoftu. Znalost programovacích jazyků C++ a technologie ASP.NET je výhodou; znalost prostředí Microsoft Visual Studia není nutná.

Doprovodné CD obsahuje:

- soubory k příkladům a aplikacím z knihy

- souhrnný přehled kódu k aplikacím Mobilní číšník, Scribble a Úvěrový kalkulátor

- Microsoft ActiveSync 3.7.1, eMbedded Visual Tools 3.0, Microsoft SQL Server CE 2.0, SDK for Windows Mobile 2003-based Pocket PCs a Emulator Images for Windows Mobile 2003

60denní zkušební verze Microsoft Visual Studia .NET 2003 je v době vydání knihy zdarma k objednání na msdn.microsoft.cz/vstudio/ . S velmi přístupnou cenovou politikou se počítá pro Visual Studio 2005 Express Edition – viz msdn.microsoft.com/express .

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ľuboslav Lacko

Ľuboslav Lacko

Ľuboslav Lacko je předním slovenským technologickým novinářem, který sleduje všechny nové trendy nejen v IT. Působí také jako školitel a konzultant, publikuje články a seriály v českých i slovenských odborných časopisech. Má za sebou desítky odborných příruček a publikací z nejrůznějších oblastí IT. Kromě publikační činnosti se věnuje i vývoji aplikací pro mobilní zařízení.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM