EN

Microsoft FrontPage 2000 Uživatelská příručka

Tomáš Šimek


Ve zvládnutí tvorby webových stránek vizuální metodou, osvojení principů dobrého designu a základní údržby webu vám krok za krokem pomůže tato příručka zkušeného autora, která v tomto směru počítá i s úplnými začátečníky: těmi, kdo mají základní zkušenosti s prací na počítači a s Internetem, avšak žádné zkušenosti s vlastní výrobou webových stránek. Zjistíte, že tvorba webu může být zábavou.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 168
EAN 9788072263301
Datum vydání 01.01.2000
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,32
Typ Kniha

Internet je fenoménem dneška, zasahujícím nejen do života počítačových profesionálů. Je zdrojem čerstvých informací, nového poznání, poučení i zábavy pro každého, místem nakupování zboží a výkladní skříní každé firmy. Z rostoucí armády uživatelů Internetu, kteří donedávna webovými stránkami jen listovali v prohlížeči, vyvstávají noví weboví tvůrci, kteří podléhají pokušení postavit si vlastní web, zvlášť když pro jeho vystavení a zpřístupnění celému světu lze využít některé z neplacených serverů. Podobně i firemní sféra zjišťuje, že vytváření webových stránek vlastními silami – za pomoci komfortního webového editoru – není náročné a začíná je počítat mezi běžné kancelářské dovednosti. Ne nadarmo společnost Microsoft zařadila FrontPage, svůj nejvyspělejší produkt pro tvorbu webových stránek, do balíku kancelářských programů Office 2000.

Ve zvládnutí vlastní tvorby, dobrého designu a základní údržby webu vám krok za krokem pomůže tato příručka, která v tomto směru počítá i s úplnými začátečníky: těmi, kdo mají základní zkušenosti s prací na počítači a s Internetem, avšak žádné zkušenosti s vlastní výrobou webových stránek.

V úvodní kapitole se seznámíte s tím, co celý proces vytváření a správy webu obnáší. V dalších kapitolách se již zcela ponoříte do možností a postupů při tvorbě textových stránek, stránek s tabulkami i grafických stránek, v nichž poznáte i efekty s obrázky či řešení problémů s jejich pomalým načítáním. V dalším porozumíte problematice odkazů a navigace, díky nimž vzniká vhodně provázaný komplex stránek – webové sídlo. Naučíte se, jak obohatit stránky o různé dynamické efekty, jako jsou animace, reklamní proužky (bannery), propadávací tlačítka, počítadla ad. Časté využití webových stránek představují formuláře, kterým je rovněž vyhrazena samostatná kapitola. Následuje důležité téma umísťování objektů na stránkách pomocí rámců. Část věnovaná tvorbě stránek končí stručným seznámením s použitím dalších komponent, kam patří jednoduché skripty, applety Javy a ovládací prvky ActiveX.

V části věnované úpravě webových stránek nejprve obdržíte jemnou dávku základních prvků jazyka HTML, která vám umožní snáze doladit vytvořené dílo, a porozumíte využití proměnných při umísťování stejných objektů na stránkách. Poté se zastavíme u tvorby zajímavého pozadí a využití témat při designu celého webu. Na závěr zvládnete použití kaskádních stylů (CSS) při zajištění jednotného vzhledu více stránek.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM