EN

Slavný hudebník ve vzpomínkách své životní lásky
„Katherine, tohle smůla není. Taky nemyslím, že se to někdy změní. A tak povídej, já tě poslouchám rád…“ To napsal Miro Žbirka své lásce v písni Katka. Jaký byl život se slavným muzikantem? Vyprávění Katky Žbirkové začíná osudovou romancí, která se časem proměnila v nerozlučný vztah. Kniha Mekyho životopisce Honzy Vedrala je plná šťastných, humorných i bolestivých příběhů slavného páru, který spolu prožil 37 let. Obsahuje nikdy nezveřejněné fotografie a dopisy ze soukromého archivu Žbirkových.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788026511915
Datum vydání 19.10.2023
Věk od 18
Formát 160x230 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,536
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Katherine

Tohle smůla není

Taky nemyslím

Že se to někdy změní

A tak povídej

Já tě poslouchám rád

Ó, malá Katherine

Nemusíš se bát

To napsal Miro Žbirka své lásce v písni Katka. Jaký byl život se slavným muzikantem? Vyprávění Katky Žbirkové začíná osudovou romancí, která se časem proměnila v nerozlučný vztah. Kniha Mekyho životopisce Honzy Vedrala je plná šťastných, humorných i bolestivých příběhů slavného páru, který spolu prožil 37 let. Obsahuje nikdy nezveřejněné fotografie a dopisy ze soukromého archivu Žbirkových.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Honza Vedral

Honza Vedral

Honza Vedral (1981) je český novinář, působí jako šéfredaktor hudebního časopisu Headliner. Od roku 2017 je předsedou rady České hudební akademie a na tuzemské scéně se pohybuje i jako aktivní muzikant, mj. hrál na saxofon v česko-britské kapele The Chancers. Je autorem knih Miro Žbirka: Zblízka (2016), Neuvěřitelný Ivan Král (2019) či Roy Ellis: The Boss Skinhead (2023), spoluautor filmů Meky (2020), Modrý album: The Making Of (2021) a Ivan – Král tří akordů (2023). S Mekym Žbirkou spolupracoval také jako scénárista talkshow Doupě (ČT Art) a v roce 2022 byl jedním z kurátorů a autorem doprovodných textů výstavy Roky a dni v Národním muzeu a na Bratislavském hradě.
Zobrazit profil autora

Kateřina Žbirková

Kateřina Žbirková

Narodila se v roce 1967 v Praze, kde také vystudovala obchodní fakultu VŠE. V roce 1988 se vdala za Mira Žbirku a měli spolu děti Lindu a Davida. Věnovala se manažerské a produkční činnosti související s manželovou tvorbou. Vlastní firmu Miro Agency, která se podílela na organizaci velkých koncertů v O2 aréně, O2 universu, produkci talkshow Doupě Mekyho Žbirky pro ČT Art a také na realizaci několika alb Mira Žbirky, včetně posledního oceňovaného alba Posledné veci. Připravila také velkou retrospektivní výstavu Roky a dni v Národním muzeu, která se pak přesunula do Slovenského národního muzea v Bratislavě. V současnosti působí jako osobní manažer.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM