EN

Dvě naprosto stejné princezny. Jeden trůn. Co by se tak mohlo zvrtnout?
Wren a Rose jsou dvojčata z královského rodu, jež osud poslal každé jiným směrem. Rose vyrostla v královském paláci pod dohledem poručníka a vůbec netuší, že má sestru. Wren je čarodějka a odmala se připravuje na to, že těsně před korunovací zaujme Rosino místo – jen tak zajistí, že v její zemi skončí hon na čarodějnice. Když si dívky vymění místa, je zaděláno na potíže, ve kterých sehrají roli pohlední strážci, nevázaná magie i mocichtiví šlechtici. Na čí hlavě nakonec koruna skončí?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Twin Crowns
Původní jazyk angličtina
Překladatel Radka Kolebáčová
Počet stran 496
EAN 9788076617063
Datum vydání 15.05.2023
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,476
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Wren Greenrocková odjakživa ví, že jednoho dne nahradí svou sestru, korunní princeznu, na jejím místě v paláci. Od narození ji trénují k tomu, aby se vrátila tam, kde zemřeli její rodiče, a zmocnila se jediného člověka, který tehdy přežil a zůstal. Je odhodlaná udělat všechno pro to, aby převzala moc v království a ochránila tak společenství čarodějnic, které miluje. Nebo by to alespoň udělala, kdyby ji v paláci nerozptyloval jistý pohledný strážce a její neklidná magie neměla ve zvyku působit problémy.

Princezna Rose Valhartová zase ví, že s mocí přichází i zodpovědnost. Má se přivdat do chladného, nelítostného království a ona rozhodně nezahodí svoje královské povinnosti jen proto, že se probudila uprostřed pouště ve společnosti pohledného únosce. Ale život mimo palácové zdi je daleko dobrodružnější a krásnější, než si kdy představovala, a čarodějnice, kterých se dlouho bála, možná budou nakonec rodinou, již celý život nevědomky postrádala. Dvě sestry, které byly rozděleny při narození a vychovávány v naprosto odlišných světech, se teď poznají daleko víc, než by se dalo čekat. Ale zatímco se blíží korunovace a ony obě touží uplatnit svá rodová práva, hrozivý Willem Rathborne pracuje na tom, aby ani jedna z nich neuspěla. Komu nakonec na hlavě spočine koruna?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Magda Závodná
Korunní princezny jsou úžasný příběh o odvaze, síle a lásce dvou sester. Rose je dokonalou princeznou, která žije za zdmi paláce a o své zemi toho moc neví. Naproti tomu Wren vyrůstá u své babičky a čarodějů, kteří ji na její pravou roli poctivě připravují. Sestry-dvojčata rozdělená při porodu se znovu setkávají, aby společně postavily zlu, které vládne v jejich zemi. Tato young adult fantasy má neuvěřitelný spád a děj vás do země princezen skutečně vtáhne. Věřte, že těch skoro 500 stran opravdu stojí za to. A co dodat? Těším se na pokračování. A to moc! A jako poslední myšlenku musím dodat, že někdy vystoupit ze zajetých “čtenářských”kolejích opravdu stojí za to!!! Takhle kniha mě o tom přesvědčila
Kateřina Andrlová
Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá, protože anotace působila zajímavě. A celkově námět výměny dvojčat mě zaujal. Navíc si autorky obě sestry rozdělili a každá psala kapitoly z pohledu jedné z nich. Takže jsem byla zvědavá jak to dopadne. Mě samotné střídání pohledů né vždy vyhovuje, ale tady jsem s tím byla naprosto v pohodě a nijak mě to nerušilo. Bylo fajn, že na sebe kapitoly navazovaly a děj se neopakoval. Líbilo se mi jak je každá ze sester úplně jiná, ale zároveň jsou si vlastně dost podobné. Bylo zajímavé sledovat jak někdo dokáže překroutit pravdu, proto aby lépe vyhovovala jeho záměrům a jak moc tím dokáže ovlivnit lidi kolem. Wren i Rose dostali za svůj život velmi odlišné informace. Rose do dne než se vyměnili žila v domnění, že její rodiče zavraždili čarodějnice, které jsou tím největším zlem, co její zemi potkalo. O tom, že by mohla mít sestru nemá ani tušení. A vše si představuje trošku jako Hurvínek válku. O to větší léčba šokem ji při výměně čeká. Wren naopak o své sestře celý život věděla. Stejně tak věděla jak to doopravdy bylo s jejich rodiči a celou pravdu o čarodějnicích. Myslí si že hrát si na princeznu nebude nic těžkého, ale jisté záležitosti vše zkomplikují a vše není tak jak si představovala. V první polovině knihy sledujeme dvě dějové linky, které se postupně prolínají. Stejně tak jsou dvě i romantické linky, ale za mě je romantická linka Wren mnohem lépe vystavěná a celkově uvěřitelnější. Chemie mezi ní a Torem fungovala velmi dobře a jejich náhodná setkání mě opravdu bavila. U knihy mi trošku chybí lepší představení magie a jejího fungování, ale je to začátek série takže k tomu možná ještě dojde. Celkově je kniha spíš taková pohádková než fantasy, ale to vlastně vůbec nevadí. Přestože má kniha skoro 500 stran četla se velmi lehce a stránky mizeli v podstatě sami. Jsem zvědavá co přinesou další díly. Za poskytnutí knihy k recenzi velmi děkuji albatrosmedia.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Catherine Doyleová

Catherine Doyleová

Catherine Doyleová vyrostla na pobřeží Atlantského oceánu. Lásku k literatuře v ní probudily slavné irské mýty a legendy. Je autorkou young adult trilogie Blood for Blood a několika čarovných knih pro mládež, mezi něž patří oceněná trilogie Bouřňákův ostrov. Catherine žije v západním Irsku se svým snoubencem Jackem a jejich psem Cali.  
Zobrazit profil autora

Katherine Webberová

Katherine Webberová

Katherine Webberová pochází z Jižní Kalifornie a většinu svého dětství prožila v pouštním městě Palm Springs. Je autorkou dívčího románu Only Love Can Break Your Heart a fantasy románu pro mládež The Revelry. Mladším čtenářům jsou určeny její série Sam Wu Is Not Afraid, Space Blasters a Dragon Realm, které vytvořila společně se svým manželem, Kevinem Tsangem. V současné době žije v Londýně se svým mužem a malými dcerkami.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM