EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Démonologové: Ďábel v Connecticutu

Gerald Brittle


Šokující příběh posedlosti, podle nějž vznikl film V zajetí démonů
Ed a Lorraine Warrenovi bojovali s nadpřirozenými silami po celé planetě, ale případ ďábla v Connecticutu patřil mezi ty nejděsivější. Vše začalo, když se jedenáctiletému Davidovi zjevila temná nepřátelská postava. Chlapec najednou mluvil démonickými hlasy a na jeho těle se objevovala nevysvětlitelná zranění. V tu chvíli vstoupili na scénu Warrenovi – a i přes veškerou jejich snahu měl celý případ smrtící následky. Nyní se o něm můžete dozvědět všechno.

Detailní informace

Ilustrátor Gerald Brittle
Jazyk čeština
Původní název The devil in the Connecticut
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Iváková
Počet stran 280
EAN 9788076832718
Datum vydání 17.11.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Edice Záhady
Hmotnost 0,355
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Šokující případ posedlosti démonem, vymítání a vraždy, v němž hlavní roli hrají legendární démonologové Ed a Lorraine Warrenovi, jejichž skutečné případy inspirovaly filmový svět - The Conjuring Universe, který zahrnuje filmy V zajetí démonů, Annabelle, Sestra a La Llorona: Prokletá žena.

Jednalo se o jeden z nejsenzačnějších vražedných procesů 80. let. Když Arne Cheyenne Johnson ubodal svého známého k smrti pětipalcovým zavíracím nožem, předložil jednu z nejšílenějších právních obhajob v historii: nevinen z důvodu posedlosti démonem. Tisk se vyjádřil slovy: "Ďábel mě k tomu donutil."

Johnsonův šokující příběh začal o několik měsíců dříve, kdy se jedenáctiletý bratr jeho přítelkyně David setkal s přízračnou postavou, která se objevovala u nohou jeho postele, a poté začal vykazovat zřetelné známky posedlosti démonem. David náhle mluvil latinsky, levitoval a trpěl ranami způsobenými neviditelným démonem. Poté, co se týmu katolických kněží nepodařilo démona vyhnat, se případu ujali Ed a Lorraine Warrenovi. Warrenovi bojovali s démony po celém světě, ale connecticutský ďábel měl být jednou z jejich největších výzev.

Kniha je doplněna osmistránkovou fotografickou přílohou dokumentující posedlost, která obsahuje snímky ze sbírky Eda a Lorraine Warrenových, rodiny Glatzelových a Arneho Cheyenne Johnsona.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Gerald Brittle

Gerald Brittle

Vystudovaný psycholog se zálibou v mystické teologii je autorem několika velmi populárních titulů non-fiction literatury, které se zabývají paranormálními jevy. Stal se jediným spisovatelem, který dostal od manželů Lorraine a Eda Warrenových svolení k sepsání jejich biografie a jednotlivých případů, které coby lovci duchů za svoji kariéru řešili. Gerald Brittle je tedy nejen autorem knihy The Demonologist z roku 1980 (česky vyšlo pod názvem Démonologové v nakladatelství XYZ), ale i publikace The Devil in Connecticut z roku 1983, která popisuje boj proti Satanovi a v češtině vychází v roce 2022.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM