EN

Balada mrtvého světa

Alžběta Bílková


Nezkrotná magie Starého světa povstává. Fantasy od první vítězky Hvězdy inkoustu.
Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Hledačka Robin Pembertonová je odhodlaná zjistit, co se tehdy vlastně odehrálo. Neváhá proto cestovat do Starého světa, kde vrtkavá magie ještě funguje – a může i zabíjet. Kai Austern, kapitán jednotky strážců Hranice, o tom ví své. Jeho bratr vědkyni kdysi doprovázel a už se nevrátil. Když se Kai s Robin nečekaně ocitnou ve Starém světě plném nebezpečí, uzavřou křehké spojenectví. Dokážou odvrátit temnou hrozbu, která může pohltit celý kontinent?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Ilustrátor Lukáš Vašut
Jazyk čeština
Počet stran 352
EAN 9788025363881
Datum vydání 07.09.2023
Věk od 13
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,415
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Nikdo přesně neví proč, a Hledačka Robin Pembertonová doufá, že se stane první vědkyní, která na to přijde. Neváhá proto riskovat a podnikat cesty do Starého světa, ve kterém magie ještě funguje, je ale vrtkavá a může zabíjet.

Kai Austen – kapitán jednotky strážců Hranice o tom ví své. Jeho bratr vědkyni na jednu z výprav doprovázel a už se nevrátil. Kai jí to nemůže zapomenout a během vzájemné potyčky ji pronásleduje skrze Hranici až na druhou stranu. Kvůli všudypřítomným hrozbám uzavřou křehké spojenectví a brzy zjišťují, že magie Starého světa začala hnít. Dokážou včas odvrátit blížící se konec, který může pohltit celý kontinent?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Zuzana Kohoutová
Od autorky už jsem četla Z kouře a kamene, což bylo velmi originální fantasy, kde bylo vše skvěle promyšleno a ani u této knihy to nebylo jinak. Nacházíme se ve světě, který je Hranicí rozdělen na dvě části. Na jedné polovině je císařství, kde se narodila i naše hlavní hrdinka, která se chce stát vědkyní a cestuje do Starého světa (druhá polovina), kde je spousta nadpřirozených bytostí a funguje tam magie, aby prováděla průzkum. Spolu s Kaiem, velitelem stráže, putují Starým světem, kde na ně čeká hromada nástrah a přitom se dozvídáme, co se stalo před několika lety, kdy tak zůstal jeho bratr a zároveň společník naší hlavní hrdinka. Já jsem si příběh dost užívala a oba hlavní hrdiny jsem si postupem času oblíbila. Místy tam sice byly chvíle, kdy mi přišlo, že by to chtělo více akce a méně popisů, ale jinak děj ubíhal rychle. 4/5⭐️ Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia #spoluprace
Dominika Mátyásiová
Knihy od Alžběty mám moc ráda. Mají takový temnější vibe, který se postupně stupňuje a Balada teda jede až na hororové vlně. Zatím i obsadila první místo ze tří knih, které u nás prozatím vyšly. Robin je tvrdohlavá a nebojí se jít za svým. I když jejím osudem je sedět nás čajíkem v krásných šatech, ona raději oblékne kalhoty a jde prozkoumávat nebezpečný svět, který je od toho jejich oddělen magickou hranicí. Kai, nejmladší kapitán Strážců, bojuje se svými vnitřními démony, do kterých Robin tak trošku zapadá. Co se ovšem stane, když se za hranicí ocitnou oba? Příběh možná může mít pomalejší start, ale mě hrozně bavilo, co všechno postupně odkrýval. Miluju tajemství a intriky, tady ani o jedno není nouze a i když akce možná není tolik, jako jinde, parádně to vyrovná fakt, že vážně stojí za to. Svět mi přišel možná trošku inspirován severskou tématikou, máme zde různá monstra či bohy, kteří nám jsou představení a do Starého světa perfektně zapadají. Knize nechybí správná dávka sarkasmu, občas zahraje na emoce, je to pořádně temný, místy až děsivý, je tady slow burn a taky enemies to lovers. Kniha se nicméně primárně zaměřuje na putování spojené s pátráním po pravdě. Narazí tady na sebe dva světy, kdy každý dostával jiné informace a oba zjistí, že pravda je ještě horší, než očekávali. Závěr jsem si trošku poskládala, jelikož pár vodítek tady je, nicméně i tak jsem byla zvratem příjemně překvapená. Hlavně tedy tím otevřeným koncem.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Alžběta Bílková

Alžběta Bílková

Alžběta Bílková se narodila v roce 1994 v Praze. Vystudovala magisterský obor Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK. Psaní se věnuje od dětství, její debutová kniha Z Kouře a kamene vyhrála první ročník soutěže Hvězda inkoustu u nakladatelství Fragment, po ní následovala slovanskou mytologií inspirovaná fantasy Kosti Mraza. Její povídky figurují v antologiích Nejkrásnější dárek (Yoli, 2020), Krásky a vetřelci (Epocha, 2021) a Všechny barvy duhy (Yoli, 2021). Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, filmové a seriálové tvorbě, hraním TTRPGs (většinou) jako Dungeon Master, v letních měsících působí jako vedoucí na dětském táboře. Společně s knižní bookstagramerkou a youtuberkou Zuzkou (@Zuzkaanotuje) natáčí a vydává podcast Holky jdou na draka, zaměřený na fantastiku.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM