EN

Nové hedvábné stezky

Přítomnost a budoucnost světa

Peter Frankopan


Jaká budoucnost nás čeká a kde se koncentruje moc? Pokračování historického bestselleru.
„Všechny cesty kdysi vedly do Říma. Dnes vedou do Pekingu.“ Svět se mění a je provázaný více než kdy v dějinách. Peter Frankopan, přezdívaný „rocková hvězda mezi historiky“, nabízí svěží pohled na síť vztahů vznikající podél někdejší Hedvábné stezky. Na východ od Evropy přes Rusko, Blízký Východ, Indii a Střední Asii až po Čínu se utvářejí nová mocenská centra – a v titulcích západních médií se o nich často nedočtete. Tato publikace jasně a s bravurou objasňuje témata, na nichž záleží budoucnost nás všech.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The New Silk Roads
Původní jazyk angličtina
Překladatel Aleš Valenta
Počet stran 216
EAN 9788076018112
Datum vydání 22.05.2023
Věk od 18
Formát 160x230 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Historica
Hmotnost 0,446
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Pokračování světového bestselleru Hedvábné stezky se zaměřuje na současnost a budoucnost zemí v srdci Eurasie, v pásu kolem někdejších dálkových obchodních cest, tzv. hedvábných stezek. Autor, oxfordský historik a byzantolog, přináší komplexní a objevný pohled na dnešní politickou, ekonomickou a diplomatickou hru mezi Čínou, Indií, zeměmi Střední Asie, Ruskem i Středním a Blízkým východem, která ale zasahuje také východní Afriku, Oceánii i Karibskou oblast. Tak jako ve své předchozí knize, i tentokrát Peter Frankopan suverénně ovládá vypravěčské řemeslo a oživuje starší i zcela soudobé dějiny, jejich postavy a klíčové konflikty. Jádrem knihy je dnešní růst Číny do role světové supervelmoci a velkorysý, byť kontroverzní čínský mezinárodní projekt Pás a stezka. Základní nosnou myšlenkou je opět propojenost světa, kdy mocenské, ekonomické a kulturní proměny v jedné jeho části mají dopad na globální úrovni.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Peter Frankopan

Peter Frankopan

Peter Frankopan je profesorem světových dějin na Oxfordské univerzitě, kde vede Centrum pro byzantská studia. Zabývá se především dějinami Středomoří, Střední Asie, Blízkého a Středního východu, Ruska a Číny. Je autorem knih o první křížové výpravě (2012), jeho následující kniha Hedvábné stezky se stala mezinárodním bestsellerem, byla jedničkou na knižním žebříčku Sunday Times, stejně jako v Indii a Číně. Celosvětově se knihy ve více než třiceti překladech prodalo více než jeden a půl milionu výtisků. Peterovi se přezdívá „rocková hvězda mezi historiky“.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM