EN

Dračí královna

William Andrews


Výjimečný příběh osiřelé dívky, která se stala nejmocnější korejskou královnou
Napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon míří do Soulu, aby zhodnotil politickou situaci. Musí také zjistit, proč někdo prezidentovi poslal starobylý hřeben s dvouhlavým drakem. Nate sice zná korejský jazyk a kulturu, ale o pohnuté historii země ví jen málo. To změní setkání s asistentkou Annou Carlsonovou, která mu představí osudy poslední korejské královny Min. Strhující příběh z druhé půlky 19. století vypráví o statečné ženě, která zůstává legendou ještě dlouho po své smrti.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Dragon Queen
Původní jazyk angličtina
Překladatel Veronika Volhejnová
Počet stran 376
EAN 9788020461452
Datum vydání 04.05.2023
Věk od 15
Formát 145x225 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,718
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon je vyslán do Soulu, aby zhodnotil politickou situaci a poradil prezidentovi. Musí také zjistit, proč někdo prezidentovi poslal starobylý hřeben s dvouhlavým drakem. Krásná a tajemná asistentka velvyslanectví Anna Carlsonová, kterou čtenáři jako mladou studentku poznali v prvním dílu Dcery dvouhlavého draka, mu vypráví neobyčejný příběh legendární korejské královny Min.

Soul, rok 1866. Čajong je sirotek, ale díky své kráse si ji vybere za nevěstu mladičký korejský král. Vysoce inteligentní, ale plachá dívka stojí před důležitou volbou: může být kamennou královnou – tichou a poddajnou –, nebo se může stát dračí královnou a postavit se cizím říším i vnitřním nepřátelům, kteří se snaží ovládnout Koreu v době vrcholícího imperialismu. Za svou volbu zaplatí vysokou cenu, ale legenda o jejím životě přežívá v její rodné zemi dodnes.

Čím více toho Nate objevuje, tím více si uvědomuje, že příběh královny Min je aktuální i dnes. Nyní je na něm, aby si vybral: buď pojede dál v zajetých kolejích... nebo změní svět.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Naděžda Bajtek Zasadilová
Od autorky bestsellerů Dcer draka přichází příběh jedné z nejneobvyklejších královen v historii. Hned v úvodu bych na sebe chtěla prozradit, že jsem první díl nečetla. Ale zase na druhou stranu pro další takové barbary jako jsem já, je to přínos vědět, že: Dračí královna se může číst i bez čtení předchozího dílu, vůbec to ničemu nevadí. :-) Všichni, kdo četli tak jak se má, psali, že je to o to větší zážitek, když se čte postupně. Ale já po dočtení Dračí královny vůbec nechápu, jak by první kniha mohla být ještě lepší. :-) Od první stránky jsem byla vtažena do příběhu, postupem čtení mě linka z minulosti tak pohltila, že jsem pak byla překvapená, že se nacházím v přítomnosti. To byl neskutečný zážitek. Opravdu silný příběh, ještě teď když na knihu myslím mám husí kůži a nevím, jak ji vychválit víc. Byla vážně skvělá. Autor krásně zvládl vystihnout atmosféru Korey, tohle bylo něco fenomenálního. Chci číst víc takových dobrých knih. Já jsem jeden z těch šťastlivců, na které ještě dva další díly čekají. Jeden u nás už vyšel a na 3. díl si budeme muset počkat, ale věřím, že i u nás se bude těšit velkému ohlasu. Děkuji za tento skvělý zážitek.
adam petr
Dračí královna Wiliam Andrews Nakladateství: mladá fronta 4*/5* Tahle kniha byla pro mě obrovským překvapením!! Autorovu předchozí knihu jsem nečetl, ale po mnoha pozitivních ohlasech jsem se pustil do jeho novinky, která už zítra (11.5) vychází a byla skvělá. Podle anotace bych vůbec netipl, že tahle kniha mě tolik poučí a poslední korejské královně Min a byl jsem z ní nadšen. Líbilo se mi, jak se prolíná příběh z minulosti s příběhem z přítomnosti a také prožívat královnin život. Byla to velmi silná žena a jsem rád, že vycházejí i takovéhle příběhy. Hvězdičku odebírám za to, že příběh se někdy táhl a taky za tu obálku, ta se mi moc nelíbí. Za knihu moc děkuji Albatrosmedia #spoluprace

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
William Andrews

William Andrews

Svou první knihu, thriller The Essential Truth (Zásadní pravda), psal William Andrews po večerech a o víkendech patnáct let. V roce 2008 pak zvítězila ve spisovatelské soutěži Mayhaven Contest. Za svůj druhý thriller The Dirty Truth (Špinavá pravda), získal v roce 2014 Cenu nezávislých nakladatelů (IPPY). Dcery dvouhlavého draka, historická fikce, k níž Andrewse inspirovala jeho v Koreji narozená dcera, je autorovým třetím titulem. Román se stal bestsellerem, který vyvolal velký ohlas i v japonsko-americké komunitě. William Andrews přes třicet let pracoval jako copywriter a marketingový manažer pro několik velkých společností a později vedl vlastní reklamní agenturu. Dnes je spisovatelem na plný úvazek a žije v Minneapolis se svou manželkou.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM