EN

Atlas starověkého Řecka pro děti

Oldřich Růžička


OBJEVUJTE STAROVĚKÉ CIVILIZACE V ŠESTI ROZKLÁDACÍCH MAPÁCH
Před více než 4 000 lety přišly na Balkánský poloostrov první kmeny, které začaly pokládat základy nejstarší civilizace Evropy. Starověké Řecko dalo světu demokracii, nepřeberné množství poznatků z matematiky, architektury, vojenství nebo filozofie.

Detailní informace

Ilustrátor Tomáš Tůma
Jazyk čeština
Počet stran 36
EAN 9788000060873
Datum vydání 01.08.2022
Věk od 6
Formát 230x260 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,565
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Před více než 4 000 lety přišly na Balkánský poloostrov první kmeny, které začaly pokládat základy nejstarší civilizace Evropy. Starověké Řecko dalo světu demokracii, nepřeberné množství poznatků z matematiky, architektury, vojenství nebo filozofie. Moderní věda navazovala na práci řeckých matematiků či filozofů. Na mnoha místech se v dnešním Řecku potkáváme s pozůstatky nádherných chrámů a starověkých staveb, jejichž architektonický sloh formoval vkus a styl novodobých stavitelů. Pojďme se vrátit o několik tisíciletí zpět a podívejme se společně, jak starověcí Řekové žili, pracovali, umělecky tvořili i bojovali.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Atlasy pro děti"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Oldřich Růžička

Oldřich Růžička

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a více než 12 let působil jako učitel na základní škole a následně na gymnáziu. Po opuštění pedagogické dráhy začal pracovat jako redaktor, posléze šéfredaktor a publisher v nakladatelství Computer Press, kde stál mimo jiné u zrodu nově vznikajících redakcí knih pro děti a mládež, redakce hobby literatury a dalších oblastí non-fiction literatury. V roce 2007 založil nakladatelství B4U Publishing, které se od svého počátku zaměřilo na tvorbu knih pro děti a orientovalo se převážně na zahraniční trhy. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se ve čtyřiceti zemích pěti kontinentů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM