EN

Divoká říše

Stacey Marie Brown

5,0
( 9 )

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl
Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.

Detailní informace

Ilustrátor Adéla Stopka
Jazyk čeština
Původní název Savage Lands
Původní jazyk angličtina
Překladatel Veronika Trusová
Počet stran 368
EAN 9788076616240
Datum vydání 31.10.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,406
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Téměř dvacet let poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, Budapešť balancuje na okraji propasti. Bitva o dominanci mezi elitními vílami a privilegovanými lidmi ve východní Evropě sílí a předsudky na obou stranách bublají a hrozí nenávistí i násilím. 

Devatenáctiletá lidská dívka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale má zlomené srdce. Poté co osiřela, vzal si ji pod křídla generál Markos, se kterým žije v obezděném městě plném potyček o moc a nemilosrdných politických her. Jedné noci se její život změní a Brexley skončí v jednom z nejobávanějších vězení. Halalhaz, Dům smrti, kam sice odsouzenci vstoupí, ale ven už se nikdy nedostanou. Musí se naučit žít mezi těmi nejhoršími zločinci z řad lidí i víl. Vězeňská hierarchie staví lidi na samé dno, kde je jedinou možností, jak přežít, uzavřít spojenectví s vílami. A právě tady potkává velmi pohlednou, ale ďábelskou legendu - Warwicka Farkase. Mýtus mezi vílami i lidmi. Je přesně tak brutální, krutý, arogantní a smrtící, jak se povídá, a vládne celé věznici. Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne - a že za to možná zaplatí životem. 

Pokud tedy dřív neumře při Hrách, souboji na život a na smrt, kde zvítězí ten nejlepší

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Nela Vacková
Za krásnou obálkou se skrývá příběh, kterému by měli věnovat pozornost milovníci fantasy akčních románů ale také žhavých romantických knih. První kniha, která u nás americké spisovatelce vyšla, přesvědčí mnohé čtenáře, včetně mě, že má autorka v sobě schopnost psát úžasně čtivé příběhy. V podstatě již podle anotace je vám prozrazeno prvních prvních 80 stránek knihy, čehož jsem já zpočátku litovala, ale ta nesmírná gradace a děj byly tak úžasné, že to ve výsledku nemělo na čtenářský zážitek výrazný vliv. Zcela upřímně jsem četla jedním dechem a byla jsem ráda pokud jsem měla někdy chvilku ,,nasát kyslík" a vykouknu tak z nově vytvořeného knižního světa víl a lidí. Zajímavě vykonstruované prostředí s originální historií na pozadí Budapeště, kde se příběh odehrává, by určitě zasloužilo více popisu. Především ze začátku jsem se totiž ztrácela v názvech a historii. V konečném obrazu to pro mě není takový problém, jelikož všechny tyto malé trhlinky přebil příběh, který vyrazí dech. Pokud někdo tuto knihu přirovnává například k Maasové či jiným autorům, tak já musím nesouhlasit, jelikož tohle je velmi, velmi originální, je to jedinečný nápad z prostředí odkud jsem ještě nikdy žádnou knihu nečetla - vězení. Autorka se nepere s brutalitou, občas jsou tedy scény, ze kterých i mě běhal mráz po zádech, líčení bojů a život v Domě Smrti je brutální, až mi bylo skoro špatně. To ale nic nemění na to, že je to jedinečné! Jedinečnosti přispívá i romantika, která není něžnou, ale s nezkrotnou touhou, jiskřením, je syrová, přivalí se jako tsunami - jasné hate to love. A do toho to charisma Warwicka a konec, který mě zničil - bude těžké čekat na další díly série Proč číst tuto knihu? Protože tu nemůžete minout - leda na vlastní nebezpečí. 4,5/5⭐
Dominika Mátyásiová
Tohle je přesně to fantasy, které jsem zase potřebovala. Drsný svět, zlé bytosti, hromada akce, krve, násilí a nová postava, do které se můžu zamilovat. Prostě jako Jay Kristoff, který má prsa. Kniha má takový pomalejší start, kdy nás autorka seznámí s hlavní hrdinkou Brexley. Ta není typická krásná a okouzlující ženská postava v šatech, naopak je někdo, kdo se rád pere, dělá problémy a úplně svůj vzhled neřeší. Žije ve světě, kde je říše faes oddělená od lidí a je to takový trošku dystopický Budapešť. Brzy ale Brex zjistí, že to, co doteď znala, bylo jen obrovské pozlátko. Vězení byla nejlepší část celé knihy. Autorka se vůbec nebála být na své postavy pěkně zlá a drsná, což já můžu. Nemyslete si, že to Brex bude mít jednoduché jen proto, že je hlavní hrdinka. Chuděra si totiž snad na vše vytáhne tu nejhorší kartu. Bavilo mě, jak pokaždé, co dostala do držky se postavila s nějakou sarkastickou poznámkou a vyšla z toho ještě jako větší svině. Nic ji nespadlo do klína a se vším se musela poprat. Žádné magické schopnosti, jen pěsti. Postavy jsou velmi různorodé a setkáme se zde třeba s démony různých úrovni, druidy a taky s měňavci. Ve vězení nikdy nevíte, na jaký druh narazíte a hlavně si nemyslete, že budete kamarádi jen skrze to, že ten druh sdílíte. Krom Brex tady nicméně máme i Warwicka, živoucí legendu. Věřím, že drtivá většina ženské populace z něj půjde do kolen (jo, já taky). Dobře, tohle je asi taková ta typicky mužská postava, kdy je úplně dokonalý, ale hele, my holky tohle prostě čteme rády, jo. Konec byl pro mě momentem, kdy bych nejraději knihu roztrhala, což by následovalo hysterickým záchvatem, jak to mohlo takhle skončit. Takže jo, ta kniha má fakt vše, po čem naše knihomolská srdíčka touží, včetně emocionálního zničení. Jsem velmi zvědavá, co dalšího si autorka nachystá a pevně doufám, že si zachová kvalitu. - za recenzní výtisk knihy děkuji @albatrosmedia

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown je autorkou romantických románů plných zachmuřených sexy týpků i sarkastických hrdinek, co si nenechají nic líbit, mají proříznutou pusu a jsou pro každou špatnost. Ve volném čase si ráda čte, cestuje, sleduje seriály, pojídá tacos, střílí z luku nebo chodí na procházky a túry. Měla to štěstí, že žila i cestovala všude možně po celém světě. Vyrůstala v Severní Kalifornii na rodinné farmě a zvířata a příroda jsou odjakživa její velkou láskou.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM