EN

Unesená

Elizabeth Gilpin


Autobiografie dívky, kterou rodiče nechali unést a poslali na drsnou převýchovu
Patnáctiletá Elizabeth je vzorná žačka a skvělá sportovkyně, ale jednoduché to s ní není – chodí tajně ven, často se opíjí a trpí silnými výbuchy vzteku. Rodiče s ní jednoho dne ztratí trpělivost a rozhodnou se pro převýchovu. Elizabeth je s jejich vědomím unesena do divočiny, kde v drsných podmínkách stráví s dalšími „problémovými“ dívkami tři měsíce. Další rok prožije v uzavřené internátní škole, jejíž program připomíná spíš sektu. Teprve o mnoho let později dokáže vyprávět svůj traumatizující příběh…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Stolen: A Memoir
Původní jazyk angličtina
Překladatel Olga Bártová
Počet stran 328
EAN 9788020462848
Datum vydání 14.03.2024
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Fenomén „terapeutických“ únosů a pobytů v divočině, stejně jako celý průmysl kolem léčby problematických teenagerů je dnes v Americe hodně medializovaným tématem; kvůli úmrtím několika dětí proběhly soudy, vyšetřování před Kongresem atd. U nás se o tomto tématu ví méně a pro českého čtenáře může být zajímavé se s ním seznámit prostřednictvím velmi emotivního příběhu dívky, která vše zažila na vlastní kůži.

Patnáctiletá Elizabeth je vzorná žačka, skvělá sportovkyně, ale jednoduché to s ní není – po večerech chodí tajně se spolužáky ven, dostkrát už se opila a mívá nezvladatelné výbuchy vzteku (až mnohem později diagnostikované jako součást její deprese). Rodiče ztratí trpělivost a uvěří v možnost snadné nápravy – a tak Elizabeth jednou v noci přímo z jejího pokojíčku unesou dva neznámí lidé a odvezou ji do divočiny, kde stráví se skupinkou dalších problémových dívek tři měsíce „převýchovou“ v drsných podmínkách. Další rok prožije v „terapeutické internátní škole“, jejíž program připomíná spíš sektu. O mnoho let později, po sebevraždě kamarádky, se kterou se na škole sblížila, je schopná se k traumatizujícím vzpomínkám vrátit a snažit se z nich v této knize vypsat.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM