EN

MIKULÁŠSKÁ NABÍDKA! DOPRAVA ZDARMA A BESTSELLER OD HALINY PAWLOWSKÉ JAKO DÁREK

Milénium!

Johana Fundová


Koncentrovaná dávka vzpomínek z počátku 21. století. Od autorky bestselleru Devadesátky!
Devadesátková party skončila, vstupujeme do nového tisíciletí! V televizi běží první řada soutěže Česko hledá Superstar, kterou brzy následuje reality show VyVolení. Vypadl zrovna váš favorit? Není nic jednoduššího než si postěžovat kámošům prostřednictvím ICQ. Tak natáhněte zvonáče, popadněte empétrojku, pusťte si třeba Eminema a ponořte se do událostí, které ve velké míře předznamenaly podobu současného světa.

Detailní informace

Ilustrátor ČTK
Jazyk čeština
Počet stran 288
EAN 9788026443759
Datum vydání 29.09.2022
Věk od 14
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,833
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Devadesátková party skončila, vstupujeme do nového tisíciletí! V televizi běží první řada soutěže Česko hledá Superstar, kterou brzy následuje reality show VyVolení. Vypadl zrovna váš favorit? Není nic jednoduššího než si postěžovat kamarádům prostřednictvím ICQ nebo tlačítkové Nokie. Natáhněte zvonáče, popadněte empétrojku a ponořte se do událostí, které ve velké míře předznamenaly podobu současného světa.

Do nové éry jsme vstoupili v roce někdy přezdívaném Y2K, jehož začátku se lidé báli, protože věřili, že přestanou fungovat počítače a že dokonce možná skončí svět. Pokud ovšem někdy skončil svět tak, jak jsme ho znali, bylo to až později, v září 2001. Ano, i těmhle tématům se kniha věnuje – některé smutné události prostě nešlo vynechat. Třeba povodně v roce 2002, kdy jsme sledovali osudy odvážného lachtana Gastona, který doplaval až do Německa a následně vyčerpáním umřel.

Ale nebojte, mnohem více témat vám naopak vyvolá úsměv na tváří. Při čtení zavzpomínáte třeba na už zmíněnou první řadu soutěže SuperStar nebo na operátory Oskar, Paegas a Eurotel, kteří nás zlákali k prvním mobilním telefonům. Na české vydání úvodního dílu Harryho Pottera, který předznamenal několikaletou potterovskou mánii. Na Banánové rybičky, ve kterých se s námi Halina Pawlowská loučila moudrem dne. Na pana Sponku, který nás otravoval pokaždé, když jsme otevřeli Word. A nebo třeba na Julius Meinl, Delvitu a Hypernovu, kam jsme rádi chodili nakupovat.

Johana Fundová, autorka bestselleru Devadesátky a zakladatelka populární facebookové a instagramové stránky “Pure devadesátky & milénium”, do publikace Milénium! kromě spousty fenoménů a zajímavých fotografií sesbírala i desítky osobních vzpomínek celebrit a publicistů. Na první roky nového tisíciletí tak v knize vzpomíná třeba režisér Jan Hřebejk, zpěvačka Šárka Vaňková, moderátor Ladislav Špaček, bývalý ředitel pražské zoo Petr Fejk, akrobatický lyžař Aleš Valenta nebo šéfredaktorka časopisu Bravo Sandra Bursáková.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Hodnocení čtenářů

Magda Závodná
Když se v letopočtu změnila jednička na dvojku, chodila jsem na střední školu. Naprosto jasně pamatuju, když jsem zakládala mail na seznam.cz a mám ho mimochodem do teď. Pamatuju si, jak jsem po škole spěchala domu a zapínala ICQ a xchat. A mimochodem díky xchatu znám @knihomolka_veru 🥰🥳. Kniha Milénium od Johanky Fundové vás do začátku milénia vrátí a je to krásná vzpomínka. Pamatujete si jak jste měli první mobil? Jak v jsme posílali smsky na první Superstar? Vladko vyhrál první Vyvolený? Jak jsme četli Bravo a kluci ABC? Všechno to v knize je a věřím že i vás návrat do začátku milénia dojme jako mě 🥺🥺

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Johana Fundová

Johana Fundová

Autorka bestselleru Devadesátky!, navazující publikace Milénium! a románu Hezký, ale narovnej se. Zakladatelka populární facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky, na které dlouhodobě sbírá fenomény, srdcovky a bizáry 90. let a milénia. Pochází z Prahy, ráda objevuje nová místa či neznámá pražská zákoutí a poslední dekádu žije na Vinohradech, které jsou zároveň její nejoblíbenější pražskou čtvrtí. Profesně se věnuje online marketingu a webovému obsahu.
Zobrazit profil autora

Recenze

kritiky.cz - Jak jsme žili první roky tisíciletí

...„Kniha je naprosto báječná. Čtení i její prohlížení jsem si užila od začátku, až do konce. Je přehledná, srozumitelně psaná. Rozdělená do jednotlivých kapitol, dle témat, se kterými se autorka zabývala. Moc se mně líbí její obsahové zaměření. Jelikož jsem letos oslavila své kulaté narozeniny, rozhodně bilancuji nad svým životem, co jsem vlastně doteď stihla, jaké to byly roky, tak tato publikac...
NAPIŠTE NÁM