EN

Ranhojička - Zlatá klec

Lynette Noniová


Opustila jednu klec, jen aby se ocitla v jiné. Druhý díl napínavé fantasy série.
Kiva přežila. Přežila nejen vězení Zalindov, ale i smrtící zkoušky čtyř elementů. To jí však nestačí, chce se i pomstít. V hlavním městě záhy zjišťuje, že není jediná, kdo v posledních letech trpěl – bolest změnila také její sourozence. Brzy už Kiva nebude mít tajemství jen před svými nepřáteli, ale i před svou rodinou. S rostoucím ohrožením ze všech stran si uvědomuje, že její loajalita je nyní důležitější než kdy dřív. Vůči komu ale vlastně má být loajální?

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Původní název The Gilded Cage
Původní jazyk angličtina
Řada Ranhojička
Překladatel Pavla Kubešová
Počet stran 440
EAN 9788025360545
Datum vydání 03.11.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,644
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kiva Meridanová přežila zalindovské vězení i zkoušky utrpením. Opravdová svoboda na ni ale nečeká. Cítí, že jen vyměnila vězeňské mříže za zlatou klec královského paláce. A tak zatímco si zvyká na život v hlavním městě, myšlenky na pomstu ji neopouštějí. Ale za deset let, co byla pryč, se její sourozenci změnili a Kiva brzy zjišťuje, že svá tajemství bude muset chránit nejen před nepřáteli, ale i před vlastní rodinou.

Za městskými hradbami mezitím roste napětí mezi rebely a šušká se o rostoucí hrozbě ze strany severních království. Kiva si uvědomuje, že její loajalita je nyní důležitější než kdy předtím. Sama sebe se začíná ptát, komu má být vlastně nakloněna. Aby přežila i tentokrát, bude muset rozplést složitou pavučinu lží. Pokud to nestihne včas, hrozí, že se obě znepřátelené strany nakonec obrátí proti ní a ona přijde o všechno.

Další tituly z řady "Ranhojička"

Uživatelské hodnocení

Veronika Vášová
Zlatá klec je naprosto dokonalým a plnohodnotným pokračováním Ranhojičky a já nemůžu být nadšenější. Kiva v průběhu knihy bojuje se svojí loajalitou k sourozencům a rostoucím citům k celé královské rodině, která jí chtě nechtě pomalu přirůstá k srdci. Objevují se tu nové postavy, Caldon a Rhess jsou naprosto boží a sice je stále jasná romantická linka mezi Kivou a Jarenem, tak za Caldona bych se já osobně teda rozhodně nezlobila. Autorka v průběhu celé knihy pomalu přisypává informace o obou rodinách, odhaluje důležitá tajemství, nenechá vás vydechnout a očividně si libuje v šokujících cliffhangerech. Od knihy se prostě NEDÁ odtrhnout a NUTNĚ potřebuju třetí díl a rozuzlení!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lynette Noniová

Lynette Noniová

Lynette Noniová je australskou jedničkou mezi autory young adult knih. Po univerzitním studiu žurnalistiky, akademického psaní a sociálních věd se konečně vydala do světa beletrie. Nyní je spisovatelkou na plný úvazek a autorkou bestsellerové fantasy série pro mládež The Medoran Chronicles a druhé nejprodávanější a oceňované série s názvem Whisper. Lynette získala cenu ABIA za nejlepší dětskou knihu roku 2019 pro malé nakladatele spolu s cenou Gold Inky Award 2019 (jediné australské knižní ocenění literatury pro teenagery). V současné době spolupracuje na projektu se Sarah J. Maasovou, autorkou bestsellerové série Skleněný trůn. První kniha z Lynettiny nejnovější série, Ranhojička: Královna rebelů, vyšla celosvětově v dubnu 2021 a její pokračování následovalo v říjnu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM