EN

Pod maskou stín

Veronika Vieweghová


Každý má svá tajemství. Emotivní román o nalezení cesty zpátky k sobě.
Všichni něco skrýváme. Všichni si nasazujeme masky, které mají ostatní přesvědčit o naší dokonalosti. Platí to i pro Teu a Tomáše, manžele a rodiče, jejichž vztah se zmítá v krizi. Tea se utvrdila v tom, že perfektní bude jen tehdy, pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou... Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. Nastal čas, aby všechny masky spadly.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788026444824
Datum vydání 10.11.2022
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,415
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autorkou románu, Veronika Vieweghová, již vydala úspěšnou knihu Být sama sebou. Tentokrát vypráví příběh jednoho manželství…

Všichni něco skrýváme. Všichni si nasazujeme masky, které mají ostatní přesvědčit o naší dokonalosti. Platí to i pro Teu a Tomáše, manžele a rodiče, jejichž vztah se zmítá v krizi. Tea se utvrdila v tom, že bez chyb bude jen tehdy, pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou... Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. Nastal čas, aby všechny masky spadly.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Jana Nova
Kniha vypráví o manželském páru, který se nachází v krizi. Autorka popsala dokonale situaci ve vztahu - popsala ji nevšedním způsobem, díky čemuž vás donutí zamyslet se i nad vaším životem. Je to skvělý materiál na sebe-koučování, protože se dá použít i do běžných situací v životě. Často nevědomky nosíme masky aniž bychom si to uvědomovali a ztrácíme tak sami sebe. Kniha vypráví o nalezení cesty k sobě skrz víru sama v sebe a partnerství. Rozhodně doporučuji všem!
Lenka Zajíčková
Veronika Vieweghová napsala román o nalezení cesty zpátky k sobě s názvem Pod maskou stín. Tea a Tomáš jsou manželé a rodiče. Tomáš je kardiochirurg a Tea žena v domácnosti, která se stará, aby vše šlapalo jako na drátkách a byla celá rodina spokojená. Pro okolí jsou dokonalou rodinou, která má vše. Ale je tomu opravdu tak? Samozřejmě, že není. Je to pozlátko, které se postupně odchlipuje a odhaluje se jádro plné problémů. Tea je nespokojená, uštvaná, manžel unavený a rodina se začíná vzájemně odcizovat. Dozvídáme se co vše Tee vadí a proč se cítí být nespokojená. Příběh vás do děje okamžitě vtáhne. Je velice čtivý a svými sympatiemi se chvíli přikláníte k Tomášovi, chvíli k Tee, ale nějak nevíte co si o této rodině myslet. Jenže to po několika desítkách stran končí a následuje, jak já říkám vymývání mozku a to hlavně čtenářovo. Řeči o skryté bohyni, tkadleně osudů a tvořitelce světů mě opravu nebavily. Tea spolupracovala s psycholožkou, ale mně se ta sezení vůbec nelíbila. Dobraly se k závěrům, že vlastně za všechno špatné může i nespokojenost ve školce, kdy se na Teu špatně podívala paní učitelka a že všechny tyto křivdy si bereme do dospělosti a můžou za naše problémy. Já s tímto nesouhlasím a proto jsem měla s knihou asi takový problém. Tomáš to podle mě vyřešil podstatně lépe a to jedním rozhovorem s kamarádem u piva a bylo to. Nemusel odhalovat své skryté bohyně a tvořitele světů. Tea se prostě snažila najít cestu sama k sobě, ale pro mě byla tato forma podání nešťastná. Z čeho jsem však měla velikou radost, to byly ilustrace, které celý příběh doplňují a ty jsou opravdu velice krásné.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Veronika Vieweghová

Veronika Vieweghová

Veronika Vieweghová vystudovala zdravotní školu v Ústí nad Labem. Do 20 let žila v Litoměřicích. Poté odjela pracovat do Německa jako au-pair a ošetřovatelka. S bývalým manželem, spisovatelem Michalem Vieweghem, má dvě dcery Sáru a Báru Ann. Od roku 2009 se věnuje domácímu vzdělávání, těhotenství, mateřství a osobnímu rozvoji. Založila a vedla mateřské centrum v Sázavě. V současnosti pracuje jako terapeutka, mentorka a lektorka ženských témat a vede semináře pro firmy o využití potenciálu ženského cyklu a žensko-mužského principu v byznysu. Přispívala svým články do časopisu Regenerace a Pravý domácí časopis. Se svým partnerem, podnikatelem Petrem Janem Křenem, jejich synem a s dcerami žijí v Mníšku pod Brdy.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM