EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Pod maskou stín

Veronika Vieweghová


Každý má svá tajemství. Emotivní román o nalezení cesty zpátky k sobě.
Všichni něco skrýváme. Všichni si nasazujeme masky, které mají ostatní přesvědčit o naší dokonalosti. Platí to i pro Teu a Tomáše, manžele a rodiče, jejichž vztah se zmítá v krizi. Tea se utvrdila v tom, že perfektní bude jen tehdy, pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou... Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. Nastal čas, aby všechny masky spadly.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788026444824
Datum vydání 10.11.2022
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,415
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autorkou románu, Veronika Vieweghová, již vydala úspěšnou knihu Být sama sebou. Tentokrát vypráví příběh jednoho manželství…

Všichni něco skrýváme. Všichni si nasazujeme masky, které mají ostatní přesvědčit o naší dokonalosti. Platí to i pro Teu a Tomáše, manžele a rodiče, jejichž vztah se zmítá v krizi. Tea se utvrdila v tom, že bez chyb bude jen tehdy, pokud zvládne všechny role: být skvělou manželkou, milenkou, matkou, dcerou, kamarádkou, sousedkou... Zrcadla, která si s Tomášem vzájemně nastavují, jim mohou ukázat, jací doopravdy jsou. Nastal čas, aby všechny masky spadly.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Jana Nova
Kniha vypráví o manželském páru, který se nachází v krizi. Autorka popsala dokonale situaci ve vztahu - popsala ji nevšedním způsobem, díky čemuž vás donutí zamyslet se i nad vaším životem. Je to skvělý materiál na sebe-koučování, protože se dá použít i do běžných situací v životě. Často nevědomky nosíme masky aniž bychom si to uvědomovali a ztrácíme tak sami sebe. Kniha vypráví o nalezení cesty k sobě skrz víru sama v sebe a partnerství. Rozhodně doporučuji všem!
Lenka Zajíčková
Veronika Vieweghová napsala román o nalezení cesty zpátky k sobě s názvem Pod maskou stín. Tea a Tomáš jsou manželé a rodiče. Tomáš je kardiochirurg a Tea žena v domácnosti, která se stará, aby vše šlapalo jako na drátkách a byla celá rodina spokojená. Pro okolí jsou dokonalou rodinou, která má vše. Ale je tomu opravdu tak? Samozřejmě, že není. Je to pozlátko, které se postupně odchlipuje a odhaluje se jádro plné problémů. Tea je nespokojená, uštvaná, manžel unavený a rodina se začíná vzájemně odcizovat. Dozvídáme se co vše Tee vadí a proč se cítí být nespokojená. Příběh vás do děje okamžitě vtáhne. Je velice čtivý a svými sympatiemi se chvíli přikláníte k Tomášovi, chvíli k Tee, ale nějak nevíte co si o této rodině myslet. Jenže to po několika desítkách stran končí a následuje, jak já říkám vymývání mozku a to hlavně čtenářovo. Řeči o skryté bohyni, tkadleně osudů a tvořitelce světů mě opravu nebavily. Tea spolupracovala s psycholožkou, ale mně se ta sezení vůbec nelíbila. Dobraly se k závěrům, že vlastně za všechno špatné může i nespokojenost ve školce, kdy se na Teu špatně podívala paní učitelka a že všechny tyto křivdy si bereme do dospělosti a můžou za naše problémy. Já s tímto nesouhlasím a proto jsem měla s knihou asi takový problém. Tomáš to podle mě vyřešil podstatně lépe a to jedním rozhovorem s kamarádem u piva a bylo to. Nemusel odhalovat své skryté bohyně a tvořitele světů. Tea se prostě snažila najít cestu sama k sobě, ale pro mě byla tato forma podání nešťastná. Z čeho jsem však měla velikou radost, to byly ilustrace, které celý příběh doplňují a ty jsou opravdu velice krásné.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Veronika Vieweghová

Veronika Vieweghová

Veronika Vieweghová vystudovala zdravotní školu v Ústí nad Labem. Do 20 let žila v Litoměřicích. Poté odjela pracovat do Německa jako au-pair a ošetřovatelka. S bývalým manželem, spisovatelem Michalem Vieweghem, má dvě dcery Sáru a Báru Ann. Od roku 2009 se věnuje domácímu vzdělávání, těhotenství, mateřství a osobnímu rozvoji. Založila a vedla mateřské centrum v Sázavě. V současnosti pracuje jako terapeutka, mentorka a lektorka ženských témat a vede semináře pro firmy o využití potenciálu ženského cyklu a žensko-mužského principu v byznysu. Přispívala svým články do časopisu Regenerace a Pravý domácí časopis. Se svým partnerem, podnikatelem Petrem Janem Křenem, jejich synem a s dcerami žijí v Mníšku pod Brdy.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM