EN

Čínská ruleta

Příběh bohatství, moci a korupce v současné Číně

Desmond Shum


Skutečný příběh člověka, který pronikl do nejvyšších pater čínské komunistické strany
Desmond Shum pochází z rodiny, která po čínské kulturní revoluci čelila perzekucím. Přesto se především díky kontaktům s vrcholnými představiteli komunistické strany pustil do podnikání. Spolu se svou ambiciózní ženou Whitney Duan vybudovali obrovskou firmu a zapsali se mezi čínské miliardáře. Po nějaké době se však rozvedli a v roce 2017 Whitney zmizela. Tohle je jejich příběh – příběh závratného bohatství, moci, korupce a pomsty z moderní Číny.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Red Roulette
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jindřich Manďák
Počet stran 256
EAN 9788076017511
Datum vydání 27.02.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Osudy
Hmotnost 0,406
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha ukazuje příčiny i odvrácenou tvář hospodářského vzestupu Číny na přelomu tisíciletí. Desmond Shum se svou neméně ambiciózní ženou Whitney se díky kontaktům s vrcholnými představiteli komunistické strany pustili do gigantického projektu: vybudování logistické základny pekingského mezinárodního letiště. Když se měl projekt úspěšně rozběhnout, změnila strana pravidla podnikání. Došlo dokonce k popravám či dlouholetému věznění za skutečnou či domnělou zpronevěru. Aféře se nevyhnula ani rodina premiéra Wen Ťia-paa, která se vzdala majetku ve prospěch státu a udělala z Whitney obětního beránka. Kniha je unikátním nahlédnutím do fungování čínského systému, ukazuje nemilosrdný boj o moc mezi potomky „rudé aristokracie“, z nichž tím nejúspěšnějším se nakonec ukázal dnešní čínský vůdce Si Ťin-pching.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Desmond Shum

Desmond Shum

Desmond Shum pochází z rodiny, která po komunistické revoluci kvůli svému někdejšímu bohatství čelila perzekucím. Podařilo se mu získat vysokoškolský diplom v USA a v Číně pak začal úspěšně podnikat. Díky kontaktům s vrcholnými představiteli komunistické strany Desmond a jeho neméně ambiciózní žena Whitney Duan vybudovali firmu v oboru letecké dopravy, vlastnili luxusní hotel apod. Po nějaké době došlo k rozvodu a Desmond Čínu opustil. Roku 2017 Whitney zmizela a znovu o sobě dala vědět v roce 2021, kdy se ozvala svému bývalému manželovi a snažila se ho přemluvit, aby k vydání knihy nedošlo.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM