EN

Vaříme s rodinou: Montessori kuchařka

Patricia Pérez Cerveró


Učení praktickým dovednostem metodami Marie Montessori
Dejte dětem šanci, aby se samy naučily vařit. Zkušená pedagožka předškolního vzdělávání, propagátorka metod Montessori a světoznámá španělská bloggerka (jež stojí za blogem Happy Mama), Patricia Pérez Cerveró nabízí už i našim čtenářům hravou dětskou kuchařku. S ní se můžou do vaření zapojit i naši nejmenší – samozřejmě za dozoru rodičů, ale nejlépe i za pomoci starších sourozenců. Jednoduché a chutné recepty nejenže zasytí a potěší, ale také posílí sebevědomí a pozitivní přístup k práci už od útlého věku!
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Cocinando en familia con Montessori
Původní jazyk španělština
Počet stran 128
EAN 9788026618201
Datum vydání 20.10.2022
Věk od 4
Formát 160x195 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,332
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Vaříme s rodinou: Montessori kuchařka je kuchařka určená celé rodině. Rodičům nabízí možnost aktivně se podílet na budování zdravého sebevědomí u svých potomků. Dětem samotným pomáhá v rozvoji základních dovedností užitečných pro život.

Tato kniha si klade dva cíle. Na jedné straně chce pomoci rodičům vést své děti při rozvíjení samostatnosti prováděním činností zapojujících všechny smysly, jako je vaření. Využívá pro to osvědčené metody Montessori. Na druhé straně poskytuje dětem samotným návody k osvojení dovedností, které jsou předpokladem oné samostatnosti. A nejen to – poskytuje bezvadnou zábavu pro celou rodinu, aby společně mohla vytvářet nezapomenutelné vzpomínky.

Kromě dvaadvaceti nápaditých receptů přizpůsobených svojí náročností různému věku dětí přináší kniha i praktické rady pro dětské vaření, jež se nesou v duchu metod Marie Montessori. Vedle toho kniha nabízí i tipy, jak si vytvořit svou vlastní městskou zahradu a pěstovat si své jídlo, jak získat slušné a zdvořilostní návyky spojené s kulturou stolování, pomáhá s osvojením základních pravidel bezpečnosti při vaření a poskytuje doporučení týkající se zdravé a pestré stravy.

Kniha je postavena na základních principech Montessori pedagogiky, zejména na poznatku, že dítě je tvůrce sebe sama a práce rukama v připraveném prostředí je nejdůležitější pro pochopení jevů, zákonitostí, pro rozvoj myšlení i řeči.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM