EN

Na hranici konečnosti

Tereza Šťastná


Když kardioložku trápí srdce. Sbírka básní o vyrovnávání se s vlastním závažným onemocněním, o komunikaci a přijetí ve společnosti, o konečnosti bytí i o tom, jak náš pohled na svět je jenom náš.
Tato sbírka básní nabízí koktejl z rulíku zlomocného i pohlazení po duši. Autorka v ní popisuje, čím si člověk projde po vážné kardiologické diagnóze a jaké je to jiné, když jste navíc sami kardiologem. Pokud je vaše nemoc genetická, můžete si klást otázku, zda jste stále plnohodnotným člověkem. Anebo nakonec pochopíte, že váš handicap je i vaše nová výhoda. Žijeme ve světě, ve kterém je konečnost základním zákonem. Vydejme se na cestu až na její hranici.

Detailní informace

Žánr poezie
Jazyk čeština
Počet stran 80
EAN 9788076507135
Datum vydání 30.06.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Pointa
Hmotnost 0,271
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jak bolí, když dostanete infarkt? A jak bolí, když vám berou iluze?

Tato sbírka básní nabízí koktejl z rulíku zlomocného i pohlazení po duši. Autorka v ní popisuje, čím si člověk projde po vážné kardiologické diagnóze a jaké je to jiné, když jste navíc sami kardiologem. Pokud je vaše nemoc genetická, můžete si klást otázku, zda jste stále plnohodnotným člověkem, když máte mutaci v té nejniternější podstatě svého já, ve své DNA. Anebo nakonec pochopíte, že váš handicap je i vaše nová výhoda, dává vám totiž možnost podívat se na svět jinak než dřív a vidět, co vám dříve zůstávalo skryto. Žijeme ve světě, ve kterém je konečnost základním zákonem. Vydejme se na cestu až na její hranici. Pokud je váš život naplněný a dává smysl, pak je jeho konečnost přijatelná.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM