EN

Hora ožívá

Přežila jsem výbuch sopky Sv. Heleny, 1980

Lauren Tarshisová


Dokázal bys přežít ty?
Jedenáctiletá Jessie vyrůstala s výhledem na nádhernou horu Svaté Heleny. Prošlapávala její klikaté stezky, potápěla se v jezerech a lovila pstruhy v říčkách. Věděla, že se jedná o sopku, netušila však, že jde o aktivní vulkán, který by dokázal ničit a zabíjet. A pak hora Svaté Heleny exploduje. Jess se znenadání ocitá uprostřed nejsmrtelnější a nejničivější sopečné erupce v dějinách Spojených států. Kolem ní tryská popel a kamení a Jess netuší, zda se jí podaří včas uniknout.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Scott Dawson
Jazyk čeština
Původní název I Survived the Eruption of Mount St. Helens, 1980
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Paseková
Počet stran 128
EAN 9788026442905
Datum vydání 18.07.2022
Věk od 9
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,192
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Sopka vybuchla silou deseti milionů tun dynamitu...

Jedenáctiletá Jessie vyrůstala s každodenním výhledem na nádhernou horu Svaté Heleny. Prošlapávala její klikaté stezky, potápěla se v jezerech a lovila pstruhy v říčkách. Samotný pohled na ni Jess uklidňoval, připadalo jí, jako by nad ní ta vysoká dáma držela ochrannou ruku. Samozřejmě věděla, že se jedná o sopku, netušila však, že jde o aktivní vulkán, který by dokázal ničit a zabíjet. A pak hora Svaté Heleny exploduje s nepředstavitelnou zuřivostí. Jess se znenadání ocitá uprostřed nejsmrtelnější a nejničivější sopečné erupce v dějinách Spojených států. Kolem ní tryská popel a kamení a Jess netuší, zda se jí podaří včas uniknout.

Dokázal bys přežít ty?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lauren Tarshisová

Lauren Tarshisová

Lauren Tarshisová je autorkou celosvětově úspěšné série Přežil jsem, která si vydobila místa na žebříčcích New York Times. Hodnověrnosti svých napínavých příběhů o skutečných událostech dosahuje náročnou přípravou a pečlivým výzkumem všech známých faktů na dané téma. Žije ve Westportu ve Connecticutu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM