EN

Zlatá rybka

prostorové leporelo

Vojtěch Kubašta


Nezapomentutelná pohádka o zlaté rybce a splněných přáních.
Co vše vám prozradí oblíbený příběh, tentokrát v prostorovém provedení legendárního ilustrátora Vojtěcha Kubašty, na jehož knihách vyrůstaly celé generace dětí?

Detailní informace

Žánr pohádka
Jazyk čeština
Počet stran 12
EAN 9788000065007
Datum vydání 07.03.2022
Věk od 3
Formát 210x210 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,177
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

O zlaté rybce

Co byste si přáli, kdyby vám kouzelná rybka mohla splnit tři přání tak jako dobromyslnému rybáři ze známé pohádky? On si nepřál nic, zato jeho žena toho chtěla moc a všechno jí bylo málo. Ve výsledku neměla nic, to víte, štěstí a ani kouzla se nemají pokoušet donekonečna. Víc už vám prozradí oblíbený příběh, tentokrát v prostorovém provedení legendárního ilustrátora Vojtěcha Kubašty, na jehož knihách vyrůstaly celé generace dětí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM