EN

Kdo tě naučil mluvit? A v jakém jazyce sníš? – román s autobiografickými prvky z pera současné italské autorky
Dcera hluchých rodičů vyrůstá v živelné italské čtvrti v NY. Matka ji ale z domáckého prostředí vytrhne a odvede na italský venkov. Ani v dospělosti hrdinka nepřestane črtat nové migrační trasy a před pocity vykořeněnosti, nerovnosti a vzdálenosti hledá útěchu ve slovech a umění. Z útržků vzpomínek, úvah a historek skládá autorka barvitou historii rodiny rozkročené mezi velkolepý Řím, italskou čtvrť v Brooklynu, malebnou, ale zapadlou vesničku v kraji Basilicata anebo Londýn.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název La Straniera
Původní jazyk italština
Překladatel Sára Flemrová
Počet stran 248
EAN 9788076623309
Datum vydání 23.05.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,38
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Dcera dvou hluchých rodičů prožívá divoké, ale křehké dětství v živelné italské čtvrti v New Yorku. Když je jí šest let, rodiče se rozejdou a matka ji vytrhne z domáckého prostředí a přestěhuje se s ní do malého městečka na italském venkově. Ani v dospělosti hrdinka nepřestává črtat nové migrační trasy, ať už kvůli studiu, emancipaci nebo lásce, a před pocity vykořeněnosti, nerovnosti a vzdálenosti hledá útěchu ve slovech a umění.

Román s autobiografickými prvky z pera současné italské autorky skládá z útržků vzpomínek, úvah a reálných i smyšlených historek barvitou historii rodiny rozkročené mezi velkolepý Řím, italskou čtvrť v Brooklynu, malebného, ale zapadlého italského městečka Basilicata a pobrexitový Londýn.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM