EN

Zítřek patří statečným

Susan Travers


Strhující vzpomínky jediné ženy, která kdy oficiálně sloužila ve francouzské cizinecké legii
Nezdolná Angličanka Susan Traversová vedla roku 1942 dva tisíce mužů při jednom z největších vojenských činů druhé světové války – legendárním prolomení Rommelova obklíčení Bir Hakeimu v libyjské poušti. Byla oslavována jako hrdinka, získala vojenskou medaili i Řád čestné legie. Její příběh je nejen svědectvím výjimečné odvahy tváří v tvář zdrcující přesile, ale také vyprávěním o epickém milostném vztahu, který se odehrál na pozadí války.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Tomorrow To Be Brave
Původní jazyk angličtina
Počet stran 352
EAN 9788020460479
Datum vydání 22.09.2022
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,59
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Bylo to brzy na jaře roku 1942, kdy pod nemilosrdně pálícím slun¬cem libyjské pouště začínalo vrcholit slavné obléhání Bir Hakeimu. Generál Koenig, velitel Svobodných Francouzů a francouzské Ci¬zinecké legie v severní Africe, a jeho jednotky, čítající dva tisíce mužů, byli po patnáct dní a nocí obklíčeni německými jednotkami Afrika Korpsu pod vedením generála Rommela. Čelili početní přesile de¬seti ku jedné a neustávajícím náletům štuk a německých bombardé¬rů Heikel a zdálo se, že jejich osud je zpečetěn. Avšak navzdory tomu, že jejich situace byla navenek beznadějná, rozhodli se odmítnout požadavek kapitulace, který k nim generál Rommel, známý jako Pouštní liška, vznesl. Namísto toho Francouzi jedné bezměsíčné noci podnikli odvážný a sebevražedný pokus proniknout přímo němec¬kými liniemi a vybojovat si svobodu. V čele jejich řad byla žena, Su¬san Traversová.

Tento příběh mapuje neobyčejný život Su¬san Traversové od dětství v privilegovaném prostředí v Anglii přes léta dospívání plná mladistvého vzdoru a večírků v elegantní spo-lečnosti meziválečné Evropy až ke spontánnímu rozhodnutí vstou¬pit na počátku druhé světové války do jednotek Svobodných Fran¬couzů. S nimi se zúčastnila severoafrického tažení a po válce sloužila v Cizinecké legii jako řadový důstojník – coby jediná žena v historii, jíž se to podařilo – a prožila tolik dobrodružství, vášně, utrpení a odvahy, že by to vy¬stačilo na sto životů.

Toto je její příběh, jejími vlastními slovy. Je to příběh mimořádné statečnosti tváří v tvář nepředstavitelně nepříz¬nivým okolnostem a zároveň příběh hluboké lásky odehrávající se na pozadí války, v němž jeho hrdinka riskovala všechno pro zemi a pro muže, kterého milovala.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Susan Travers

Susan Travers

Susan Travers (1909–2003) se narodila v Londýně a během dospívání se s rodiči přestěhovala do jižní Francie. Když vypukla druhá světová válka, vstoupila jako ošetřovatelka do řad francouzského Červeného kříže a s jednotkami Svobodných Francouzů se účastnila aktivní služby nejprve ve Finsku a později v Africe a v Evropě. Byla vyznamenána Válečnou medailí a Řádem Čestné legie. Konec života prožila nedaleko Paříže.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM