EN

Pašerák srílanských snů

Jan Pavelka

5,0
( 1 )

Dobrodružný román zasazený do nedávné občanské války na Srí Lance. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi a reálnými zážitky českého humanitárního pracovníka.
Třicátník Daniel přijíždí na Srí Lanku, aby vedl tamní pobočku české humanitární organizace. Je únor 2008 a ostrov se již čtvrt století topí v krvavé občanské válce mezi vládou a tamilskými separatisty. Aniž by o to stál, ocitá se bez varování uprostřed pavučiny spiknutí a dávných křivd, uprostřed chaosu, kde není jasné, kdo je kdo a na čí straně stojí. Na pozadí války se začne odvíjet i jeho osobní příběh, plný neméně zajímavých situací a překvapení.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 384
EAN 9788076504110
Datum vydání 08.11.2021
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Pointa
Hmotnost 0,409
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autorská prvotina Pašerák srílanských snů je dobrodružný román, odehrávající se v reáliích Srí Lanky, jakou moc lidí nepoznalo a už nikdy nepozná. Třicátník Daniel přijíždí na ostrov, aby vedl tamní pobočku české humanitární organizace. Je únor 2008 a překrásná tropická země se již čtvrt století topí v krvavé občanské válce mezi vládou a tamilskými separatisty. Zarputilá snaha humanitárních organizací pomoci strádajícím naráží na aroganci vlády, jež se rozhodla skoncovat s tamilským hnutím odporu za každou cenu a nestojí při tom o zbytečné svědky. Šílená doba plná sebevražedných výbuchů, strachu a nenávisti zažene Daniela, který navíc řeší i celou řadu osobních problémů, až na úplnou hranu toho, co je jako profesionál, ale i člověk ochoten akceptovat. Velmi osobní a neotřelým způsobem podané vyprávění vychází z autentických zážitků autora a situací, které se na Srí Lance skutečně staly.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Jiří Hart
Extrémně zajímavá a napínavá kniha, odehrávající se v atraktivním prostředí. Čte se jedním dechem a přitom se kromě strhujícího příběhu člověk dozví i spoustu podrobností o historii Srí Lanky, občanské válce, běžném životě i práci lidí, co se věnují humanitární pomoci. Knížka je ale také mimořádně lidská, protože hlavní hrdina není žádný superman. Naopak, hodně osobně odhaluje i své strachy a nejistoty, takže jeho postava je vykreslena skutečně do hloubky. Už dlouho jsem nečetl nic tak dobrého.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM