EN

Můj odpočinkový rok

Ottessa Moshfegh


Když rok prospím, probudím se šťastná? Černohumorný román oceňované americké autorky.
New York roku 2000: šestadvacetileté vypravěčce život rozdal nejlepší karty. Je krásná, pracuje v galerii, má tučné dědictví a byt na Manhattanu. Přesto jí něco schází – a nemůže za to jen nedávná smrt rodičů, sadomasochistické přátelství s Revou a destruktivní vztah s přítelem. A tak si nechává předepisovat léky od nejhorší psychiatričky všech dob a usilovně pracuje na své roční „hibernaci“, zatímco dny nezadržitelně spějí k událostem 11. září…

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Překladatel Jana Jašová
Počet stran 224
EAN 9788020454836
Datum vydání 04.11.2021
Věk od 15
Formát 145x225 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,431
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

New York roku 2000: šestadvacetileté vypravěčce život zdánlivě rozdal ty nejlepší karty. Je krásná, štíhlá a blond, absolventka Kolumbijské univerzity, pracuje v cool galerii, má k dispozici tučné dědictví a byt na Manhattanu. Přesto jí něco schází – a tak si nechává předepisovat koktejl nejrůznějších léků od nejhorší psychiatričky v dějinách literatury a usilovně pracuje na své roční „hibernaci“.

Pod vrstvou neodolatelného, občas bláznivě komického a jindy absurdně vypointovaného černého humoru klade autorka vážnější otázky po nalezení smyslu v rychlém a náročném světě, kde si můžete dovolit vše, pokud při tom skvěle vypadáte a nepřestanete se usmívat.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ottessa Moshfegh

Ottessa Moshfegh

Ottessa Moshfegh je spisovatelka z Nové Anglie. Její první novela Eileen obdržela nominaci na National Book Critics Circle Award a na Man Booker Prize. Její kniha Můj odpočinkový rok se zařadila mezi bestsellery podle ženříčku New York Times. Žije v Jižní Kalifornii.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM