EN

Hitlerovi sirotci

David Laws


Kde hledat naději v nejtemnějším období dějin? Historický román podle skutečných událostí.
V opuštěné průmyslové oblasti válečného Mnichova se před gestapem schovává dvacet sedm vyděšených dětí. Když se o nich dozví místní učitelka Claudia Kellner, rozhodne se je zachránit za každou cenu. Už tak složitá situace se zkomplikuje poté, co Claudia potká britského špiona Petera Cheshama. Sabotáž, k níž byl pověřen, totiž může ohrozit skrývající se sirotky. Dokáže zachránit životy nevinných dětí a zároveň splnit misi, která může zvrátit vývoj války?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Führer´s Orphans
Původní jazyk angličtina
Překladatel Silvie Mitlenerová
Počet stran 400
EAN 9788076831766
Datum vydání 17.11.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,588
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

V opuštěné průmyslové oblasti válečného Mnichova se před gestapem schovává dvacet sedm vyděšených dětí. Když se o nich dozví místní učitelka Claudia Kellnerová, rozhodne se je zachránit za každou cenu. Už tak složitá situace se zkomplikuje poté, co Claudia potká britského špiona Petera Cheshama. Sabotáž, jíž byl pověřen, totiž může ohrozit skrývající se sirotky. Dokáže zachránit životy nevinných dětí a zároveň splnit misi, která může zvrátit vývoj války?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
David Laws

David Laws

David Laws mnoho let pracoval jako novinář v celostátních novinách, ale vždy v sobě živil ambici psát knihy o svém oblíbeném historickém období – před, během a po dvou světových válkách. Jeho třetí román z této doby, Hitlerovi sirotci, získal Yeovilovu literární cenu. Psal také pro časopisy zabývající se filmem, medicínou, cestováním a financemi. Vedl rozhovory s celebritami jako Jack Higgins, Martin Caine a Robert Ludlum. David miluje dobrodružství a záhady a vždy věnuje spoustu času rešerším ke svým románům. Jejich postavy pak umisťuje do blízkosti svého domu v Suffolku. Kromě novinářské práce zkoušel řídit autobus a vlak, létat na kluzáku, prodávat skleněné zboží, rozvážet pečivo... a velmi neochotně válčit.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM