Výzbroj a výstroj výsadkářů a průzkumníků 1947–2001 | Albatrosmedia.cz
EN

Výzbroj a výstroj výsadkářů a průzkumníků 1947–2001

Historie českých speciálních sil - III. díl

David Jirásek


Závěrečný třetí díl Historie českých speciálních sil je věnován výzbroji a výstroji výsadkových jednotek československé a české armády se zvláštním důrazem na jednotky zvláštního určení.Autor nabízí podrobný přehled, podchycuje vývoj a použití méně známých typů a s pomocí donedávna utajovaných informací zasazuje zdánlivě známé věci do zcela nových souvislostí. Jak je u tohoto projektu obvyklé, fundovaný, avšak čtivý a strukturovaný text doprovází několik set unikátních, dosud nepublikovaných fotografií.

Detailní informace

Žánr military
Jazyk čeština
Počet stran 480
EAN 9788020450791
Datum vydání 07.12.2018
Věk od 15
Formát 210x255 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V prvních dvou dílech Historie českých speciál- ních sil jsme se seznámili s vývojem našich výsadkových jednotek i  jednotek hloubkového a  speciálního průzkumu od konce 2. světové války až do současnosti. Závěrečný třetí díl je věnován velice populárnímu tématu, na které se zatím z prostorových a koncepčních důvodů dostalo jen okrajově: výzbroji a výstroji výsadkových jednotek československé a české armády se zvláštním důrazem na jednotky zvláštního určení.

Nejedná se o další z mnoha encyklopedií, které obsahují jen prostý výčet zbraní a bojové techniky s  jejich základními takticko-technickými daty. Autor namísto toho nabízí podrobný všeobecný přehled, podchycuje vývoj a použití méně známých typů a s pomocí donedávna utajovaných informací zasazuje zdánlivě všeobecně známé věci do zcela nových souvislostí.

Kniha je výsledkem mnohaletého badatelského úsilí a neměla by chybět v knihovně žádného zájemce o historii české armády a vojenské techniky. Tento svazek zvlášť ocení zejména sběratelé nejrůznějších vojenských artefaktů anebo radioamatéři.

Jak je u tohoto projektu obvyklé, fundovaný, avšak čtivý a přehledně strukturovaný text doprovází několik set unikátních, dosud nepublikovaných fotografií.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM