Šťastné blues aneb z deníku Jaroslava Ježka | Albatrosmedia.cz
EN

Šťastné blues aneb z deníku Jaroslava Ježka

František Cinger


Málo známá fakta o životě skladatele i muzikanta Jaroslava Ježka (1906 Praha – 1942 New York), jehož písničky zná každý. Vypracoval ve spolupracovníka Voskovce a Wericha i dalších umělců své doby. Rozšířené vydáni monografie objevující Ježkovu aktivitu v boji proti fašismu i přinášející příběh lidí, kteří ho v americkém exilu připravili o možnost vystoupit se svou Sonátou na hudebním festivalu.

Detailní informace

Žánr životopis
Jazyk čeština
Počet stran 312
EAN 9788020445698
Datum vydání 01.03.2018
Věk od 15
Formát 155x235 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,853
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Málo známá i zcela neznámá fakta o životě geniálního skladatele i muzikanta Jaroslava Ježka (1906 Praha – 1942 New York), jehož písničky zná snad každý. Téměř nevidomého člověka, který strávil jako dítě šest let ve slepeckém ústavu. A poté se vlastní pílí vypracoval ve víc než důstojného spolupracovníka Voskovce a  Wericha i mnoha dalších umělců své doby.

Přepracované a rozšířené vydání monografi e objevující Ježkovu společenskou aktivitu v boji proti fašismu i přinášející pravdivý příběh lidí, kteří ho v americkém exilu v roce 1941 připravili o možnost vystoupit se svou Sonátou na mezinárodním hudebním festivalu.

Známý popularizátor V+W, Osvobozeného divadla nebo Miroslava Horníčka odhaluje také Ježkův soukromý a milostný život.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM