EN

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi

aneb Jak si užít globální krizi

Jan Műller


Kniha ukazuje, jak může vypadat příští ekonomická krize a pro ji nebrat jako katastrofu, ale jako šanci. Podle ní člověk v éře chaosu, stresu a informační exploze nachází oporu sám v sobě a u svých nejbližších. Jen díky rodině a přátelství najdeme zlatou střední cestu, po které můžeme dojít daleko.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi
Počet stran 272
EAN 9788020446343
Datum vydání 02.11.2018
Věk od 15
Formát 170x220 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,596
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi, přežít pubertu umělé inteligence, počítat s vypnutým bankomatem, přeplout oceán socnetu, nebát se disrupce v rodině a oslavit návrat magie.


Kniha žurnalisty Jana Müllera si všímá překvapivých momentů vývoje české a světové společnosti v 21. století. Ukazuje, jak roste a sílí „globální systém“, který je pro nás zdrojem pohodlného životního stylu a zároveň příčinou dosud neznámých rizik. Vypráví příběhy ze světa technologií, ekonomiky, politiky a mezilidských

vztahů, které ukazují, kam jsme to vlastně došli a co nás čeká dál.


Maximálně čtivý text je postaven na množství vědeckých výzkumů, vychází z aktuálních knih předních autorů a četby světového tisku. Globální vývoj přitom zasazuje do českého kontextu vyjádřeného v knize rovnicí 2018 – EU = 1948.

 

Autor nemaluje budoucnost pesimisticky. Současná globální krize je totiž hlavně příležitost. Kniha ukazuje, že klima krize je příznivé pro pěstování naší individuality, odvahy a tolerance. A také skromnosti, protože naše Země by rostoucí miliardy stále nenasytnějších a zhýčkanějších individuí dlouho neuživila.

 

Průvodce budoucností je lék na „blbou náladu“ pramenící z návalu negativních zpráv v médiích a módní vlny katastrofických filmů. Čím lépe totiž budeme rizika znát, tím méně se jich budeme bát.

 

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM