EN

Narodili se, aby přežili

Wendy Holdenová


Mezi milionem obětí holocaustu poslaných do Osvětimi byly i tři těhotné ženy. Svému osudu musely čelit samy a upnuly se k jedinému: zachránit sebe a své nenarozené dítě. Kniha mapuje neuvěřitelné příhody těchto tří žen, z Osvětimi pekelnou cestou do tábora smrti v Mauthausenu a záchranu na poslední chvíli v Horní Bříze.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Původní název Born Survivors
Počet stran 312
EAN 9788020438003
Datum vydání 01.05.2016
Věk od 15
Formát 140x210 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha

Mezi milionem obětí holokaustu, které byly v roce 1944 poslány do koncentračního tábora Osvětim-Birkenau, prošly Priska, Rachel i Anka jeho branami s tajemstvím – všechny tři právě otěhotněly, a svému osudu musely čelit samy, bez manžela. S obrovským strachem z budoucnosti, poté, co už ztratily tolik svých blízkých, se tyto mladé ženy upnuly k tomu jedinému, co jim v životě zbylo: zachránit sebe a své nenarozené dítě. Jedna z matek pocházela z Třebechovic pod Orebem, druhá z Bratislavy a třetí z polské Lodže.

Kniha mapuje neuvěřitelné příběhy těchto tří žen – nejdříve do Osvětimi, pak do německého pracovního tábora, kde, polomrtvé hlady a udřené z nelidské práce, se snažily zakrýt svůj zdravotní stav. A nakonec je čekala pekelná 17denní cesta vlakem s tisíci dalšími vězni přes západní a jižní Čechy do tábora smrti v rakouském Mauthausenu. A když už se zdálo, že tuto cestu nepřežijí, podařilo se několika hrdinům z Horní Břízy dát potřebným trochu jídla a vody.

Kniha Narodili se aby přežili byla nominována na cenu Český bestseller za rok 2016 v kategorii Biografie.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Wendy Holdenová

Wendy Holdenová

Wendy Holdenová je zkušená autorka a žurnalistka. Deset let působila jako zahraniční korespondentka pro londýnský Daily Telegraph. Napsala řadu knih, včetně několika anonymních autobiografií a titulů literatury faktu. V Česku získala u čtenářů velkou popularitu její kniha Narodili se, aby přežili. S manželem a čtyřmi psy žije v anglickém hrabství Suffolk.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM