EN

Jez a běhej

Scott Jurek

Autobiografická kniha Jíst a běhat, překypující neuvěřitelnými příběhy o vytrvalosti a soutěžení v krajních situacích, fascinujícími vědeckými poznatky a použitelnými, praktickými radami - včetně autorových oblíbených receptů z rostlinných zdrojů - dokáže každého motivovat, aby se vydal na trať, ať už to znamená poprvé vyběhnout nebo zkoumat hranice svých možností.

ex

V roce 1999 jako naprosto neznámý závodník zvítězil v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin - urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování. Autobiografická kniha obsahuje množství fotografií a veganských receptů! Nejočekávanější běžecká kniha roku konečně v českém překladu