EN

Dům vrácené ozvěny

Autobiografický román o osudovém boji o přežití rodiny Emila Ludviga za dob protektorátu

Arnošt Lustig


Příběh rodiny Emila Ludviga, jeho ženy Anny a dospívajících dětí Heleny a Richarda se odvíjí v předvečer druhé světové války na pražském předměstí v Libni. Má silně autobiografické prvky. Je především holdem autorovu otci Emilu Lustigovi, který za nacistické okupace českých zemí vede boj o záchranu své nejbližší rodiny i svoji vlastní.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 536
EAN 9788020449115
Datum vydání 06.05.2019
Věk od 15
Formát 130x210 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,623
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Příběh rodiny Emila Ludviga, jeho ženy Anny a dospívajících dětí Heleny a Richarda se odvíjí v předvečer druhé světové války na pražském předměstí v Libni. Rodina žije své životy v narů- stajícím neklidu. Po propuknutí války se potýká tváří v tvář s absurdní skutečností nacistického konečného řešení.

Skličující a ponižující protektorátní předpisy, kterými byli židé vyčleňováni z ostatní lidské pospolitosti, je zprvu napřimují a mobilizují spíše k tichému odporu, jenž je však na tak bezohlednou moc chabý a navíc se nesetkává s podporou okolí. Zůstává jen hrdost a důstojnost ponižovaných, a rovněž naděje, která je neopouští ani ve chvílích, kdy se rodina přibližuje nejistotě, kroku do tmy.

Dům vrácené ozvěny má silně autobiografické prvky. Je především holdem autorovu otci Emilu Lustigovi – strůjci rodinného štěstí –, který za nacistické okupace českých zemí vede boj o záchranu své nejbližší rodiny i svoji vlastní.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM