EN

Arséne Wenger

John Cross


V této fascinující knize popisující trenérskou vládu Arsena Wengera v Arsenalu autor vykresluje nejúplnější portrét jak tohoto Francouze i jeho způsobu práce, tak klubu, v němž Wenger působil více než dvacet let. Když Wenger roku 1996 do Arsenalu přišel, mnozí mu nedůvěřovali, ale posléze s mužstvem vyhrál řadu trofejí a rok co rok ho dokázal dovést k příčkám zajišťujícím Ligu mistrů a současně zůstat věrný své herní filozofii.

Detailní informace

Žánr sport
Jazyk čeština
Původní název Arséne Wenger
Počet stran 400
EAN 9788020440150
Datum vydání 01.04.2016
Věk od 15
Formát 155x235 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V této fascinující knize popisující trenérskou vládu Arsena Wengera v Arsenalu i metody, s jejichž pomocí drží klub stále na špici, autor vykresluje nejúplnější portrét jak tohoto Francouze a jeho způsobu práce, tak klubu, v němž Wenger působí už bezmála dvacet let.

Když Wenger roku 1996 do Arsenalu přicházel, fanoušci klubu ho moc neznali a mnozí pochybovali, že by se pod jeho vedením mohly navrátit slavné časy George Grahama. On však záhy zcela změnil hru týmu, když zkombinoval pověstnou anglickou obrannou osu tvořenou Adamsem, Keownem, Dixonem, Winterburnem a Seamanem s nesmírně kreativními ofenzivními hráči ze zahraničí, jimiž byli zejména Dennis Bergkamp, Thierry Henry a Robert Pires. Současně přišel i s novými myšlenkami v oblasti výživy, kondice a profesionalismu, což nejspíš řadě jeho svěřenců prodloužilo kariéru.

Kromě toho, že Wenger s mužstvem vyhrál řadu trofejí a sezónou 2003–04 prošel jeho tým k ligovému titulu bez jediné porážky, musel Wenger pomoct klubu překonat i další fázi jeho vývoje, když ze starého Highbury přesídlil na nový Emirates Stadium. I přes finanční omezení, která mu svazovala ruce, dokázal rok co rok dovést mužstvo k příčkám zajišťujícím Ligu mistrů a současně zůstat věrný své filozofii ohledně toho, jak by se měl fotbal hrát.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM