EN

Veselé Vánoce, Kristýno!

Jindřiška Kracíková


Jemně romantický vánoční příběh
Kristýna Hessová se rozhodla, že po čtyřicítce a po rozvodu život nekončí, ale začíná. Vrací se do kraje, kde vyrůstala, má nový domov, práci v muzeu, která ji baví, a čas plní jen tím, čím chce. Její klid náhle naruší exmanželova snaha vrátit se k ní. Vstoupí Kristýna do stejné řeky? Nebo se rozhodne hledat štěstí jinde?

Detailní informace

Ilustrátor Dagmar Syslová
Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788026437888
Datum vydání 14.10.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,457
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Stalo se to o Vánocích. Spousta věcí se mi děje o Vánocích. A nejen ty špatné. Je to vpravdě zvláštní čas. Smysly jsou zostřené a emoce dosahují nesmírných výšek a hloubek.“

Kristýna Hessová se rozhodla, že po čtyřicítce a po rozvodu život nekončí, ale začíná. Má nový domov, práci v muzeu, která ji baví, a čas plní jen tím, čím chce. Její klid náhle naruší exmanželova snaha vrátit k ní. Vstoupí Kristýna do stejné řeky?

Nebo se rozhodně hledat štěstí jinde?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Pavel Kracík
Svěžím stylem napsaná kniha o peripetiích rozvedené a bezdětné čtyřicátnice, která se rozhodne, že její život navzdory věku, společenským předsudkům a životním fackám teprve začíná. Čte se příjemně, lehce, baví a místy i vzdělává. A tak jako řada jiných spisovatelů se i tato autorka nechala inspirovat některými reálnými událostmi, což v místě, kde se děj její knihy odehrává, způsobilo pořádný poprask. A to už chce odvahu.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jindřiška Kracíková

Jindřiška Kracíková

Jindřiška Kracíková vystudovala hebraistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Ph.D. ve studijním programu Filologie, Teorie a dějiny literatur zemí Asie a Afriky. K prohloubení jejího zájmu o literaturu, a zejména o překlad, významně přispěl úspěch v překladatelské soutěži Jiřího Levého 2000/2001, v níž získala ocenění v kategorii Poezie za maqámu Sefardští básníci od Jehudy al-Charízího (12.–13. stol). V následujícím období se al-Charízího dílem zabývala dál a publikovala překlady v časopisech Nový Orient a Tvar. Mezi další autory, jejichž myšlenky zprostředkovala českému čtenáři, patří Ruth Bondyová, Josl Birstein, Dorit Pelegová a Henri Bacry. Své vědomosti a zaujetí pro svět starověkého Předního východu autorka vtělila do románu Králova třetí žena, nadčasového příběhu o mezilidských vztazích, zodpovědnosti a chybách, který poodhaluje roušku bohatství tehdejších velkých kultur: egyptské, kenaanské, mezopotámské a chetitské.
Zobrazit profil autora

Recenze

Lenkapilcher.cz - Veselé Vánoce, Kristýno!

...Kniha Veselé Vánoce, Kristýno! mně moc náladu určitě zlepšila. Čte se velmi dobře. Čekala jsem, jak asi dopadne a jak se nakonec Kristýna rozhodne. Myslím si, že udělala správně....
NAPIŠTE NÁM