EN

Veselé Vánoce, Kristýno!

Jindřiška Kracíková


Jemně romantický vánoční příběh
Kristýna Hessová se rozhodla, že po čtyřicítce a po rozvodu život nekončí, ale začíná. Vrací se do kraje, kde vyrůstala, má nový domov, práci v muzeu, která ji baví, a čas plní jen tím, čím chce. Její klid náhle naruší exmanželova snaha vrátit se k ní. Vstoupí Kristýna do stejné řeky? Nebo se rozhodne hledat štěstí jinde?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Dagmar Syslová
Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788026437888
Datum vydání 14.10.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,457
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Stalo se to o Vánocích. Spousta věcí se mi děje o Vánocích. A nejen ty špatné. Je to vpravdě zvláštní čas. Smysly jsou zostřené a emoce dosahují nesmírných výšek a hloubek.“

Kristýna Hessová se rozhodla, že po čtyřicítce a po rozvodu život nekončí, ale začíná. Má nový domov, práci v muzeu, která ji baví, a čas plní jen tím, čím chce. Její klid náhle naruší exmanželova snaha vrátit se k ní. Vstoupí Kristýna do stejné řeky?

Nebo se rozhodne hledat štěstí jinde?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Pavel Kracík
Svěžím stylem napsaná kniha o peripetiích rozvedené a bezdětné čtyřicátnice, která se rozhodne, že její život navzdory věku, společenským předsudkům a životním fackám teprve začíná. Čte se příjemně, lehce, baví a místy i vzdělává. A tak jako řada jiných spisovatelů se i tato autorka nechala inspirovat některými reálnými událostmi, což v místě, kde se děj její knihy odehrává, způsobilo pořádný poprask. A to už chce odvahu.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jindřiška Kracíková

Jindřiška Kracíková

Jindřiška Kracíková vystudovala hebraistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Ph.D. ve studijním programu Filologie, Teorie a dějiny literatur zemí Asie a Afriky. K prohloubení jejího zájmu o literaturu, a zejména o překlad, významně přispěl úspěch v překladatelské soutěži Jiřího Levého 2000/2001, v níž získala ocenění v kategorii Poezie za maqámu Sefardští básníci od Jehudy al-Charízího (12.–13. stol). V následujícím období se al-Charízího dílem zabývala dál a publikovala překlady v časopisech Nový Orient a Tvar. Mezi další autory, jejichž myšlenky zprostředkovala českému čtenáři, patří Ruth Bondyová, Josl Birstein, Dorit Pelegová a Henri Bacry. Své vědomosti a zaujetí pro svět starověkého Předního východu autorka vtělila do románu Králova třetí žena, nadčasového příběhu o mezilidských vztazích, zodpovědnosti a chybách, který poodhaluje roušku bohatství tehdejších velkých kultur: egyptské, kenaanské, mezopotámské a chetitské.
Zobrazit profil autora

Recenze

Lenkapilcher.cz - Veselé Vánoce, Kristýno!

...Kniha Veselé Vánoce, Kristýno! mně moc náladu určitě zlepšila. Čte se velmi dobře. Čekala jsem, jak asi dopadne a jak se nakonec Kristýna rozhodne. Myslím si, že udělala správně....
NAPIŠTE NÁM