EN

Napínavé vyprávění o světě, který se nenávratně mění
Naše planeta i život na ní se proměňují – a to rychleji než kdy předtím. Devítiletá Mia má proto spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? S babičkou a rodiči se proto snaží zjistit, jak by mohli planetě pomoct. I když to není jednoduché povídání, nakonec dojdou k nadějnému závěru: na Zemi můžeme žít i tak, abychom její krásy zachovali i pro další generace.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 96
EAN 9788000063690
Datum vydání 20.09.2021
Věk od 9
Formát 195x255 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,494
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Naše planeta i život na ní se proměňují – a to rychleji než kdy předtím. Devítiletá Mia má proto spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? S babičkou a rodiči se proto snaží zjistit, jak by mohly planetě pomoct. I když to není jednoduché povídání, nakonec dojdou k nadějnému závěru: na Zemi můžeme žít i tak, abychom její krásy zachovali i pro další generace.

Příběh, který děti učí, aby měly rády svou planetu, a přibližuje takzvané Cíle udržitelného rozvoje. Z každého prodaného výtisku putuje 50 Kč ve prospěch organizace Junák – český skaut na rozvoj skautských aktivit a výprav dalších holek a kluků za lepším světem. Odborným garantem knihy je Asociace společenské odpovědnosti.

Kniha, která ukazuje pokroucený svět dospělých očima dětí, které prahnou po vysvětlení a zároveň po spravedlnosti. Snad se ústy dětí napraví tento svět, který je více jejich než náš. Přál bych si takovou knihu mít v dětství.

Tomáš Sedláček, ekonom

Jak vysvětlit dětem, proč svět funguje tak, jak funguje? Proč existuje nespravedlnost, proč lidi mezi sebou válčí ? Tahle překrásně ilustrovaná knížka pomůže a donutí přemýšlet, v jakém světě žijeme a jaký chceme nechat našim dětem.

Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes

Přála bych všem dětem a rodičům, aby se od sebe vzájemně učili. Teprve potom věta „…ze všeho nejvíc bych si přála změnit svět.“ nebude jen plácnutím do vody, ale začátkem úžasných věcí.

Martina Viktorie Kopecká, duchovní

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová se narodila v rodině dvou lékařů, její otec Josef se ale věnoval také literární tvorbě a byl úspěšným autorem sci-fi. Barbara vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Roku 1997 vydala svou prvotinu Řízkaři a poté následovaly další knihy, mimo jiné Bestiář, Pohádkář (oba tituly byly na základě jejího scénáře úspěšně zfilmovány), Pralinky, Laskonky a mnoho dalších. Je členem správní rady občanských sdružení Etincelle a Startujeme.cz, která podporují zaměstnávání mentálně handicapovaných spoluobčanů, v rámci spolupráce realizovala koncept kaváren Mezi řádky a Bez konce. Je zakladatelkou nadačního fondu Be Charity, který pomáhá s péčí o děti s hendikepem a po úrazech. Napsala šestnáct knih, z toho dvě pro děti: Garpíškoviny a Tři maminky a tatínek.
Zobrazit profil autora

Lucie Mádlová

Lucie Mádlová

V roce 2013 založila Asociaci společenské odpovědnosti, která je nyní s více než čtyřmi stovkami členů největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Dodnes stojí v jejím čele jako výkonná ředitelka. Poslední roky je jednou z nejvýraznějších českých tváří, které řadou konkrétních aktivit naplňují pro mnoho lidí stále abstraktní termíny společenská odpovědnost a udržitelnost. Doktorát z ekonomie získala v roce 2011 právě na téma společenské odpovědnosti. Časopis Forbes ji opakovaně řadí mezi 100 nevlivnějších žen Česka. V roce 2019 ji ministr zahraničních věcí jmenoval historicky první Vyslankyní dobré vůle ČR. Do Česka přivedla světový svátek dárcovství Giving Tuesday. Stojí také za unikátním společensky odpovědným e-shopem s udržitelnými dárky Nakup na Dobro, který ukazuje, že dárky lze nakupovat tak, aby potěšily nejen obdarovaného, ale také společnost i naši přírodu. Je vdaná a má dceru Miu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM