EN

Přitažlivost planety Krypton

Jiří Mádl


Románový debut oblíbeného herce, scenáristy a režiséra
Neobvyklý vztah Martina a Veroniky trvá s přestávkami několik let. Oba mladí lidé si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton. Jejich příběh lemují témata jako hledání domova, budící se sexualita, láska a složité rodinné vztahy. Odvážné vysvlékání dětských šatů a cesta k dospělosti jsou vzrušující, ale náročné procesy a Martinovi i Veronice je komplikují jizvy z minulosti. Dali si slib, že naživo se nikdy nepotkají. Dodrží ho?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026510789
Datum vydání 23.05.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,327
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Všichni se občas toužíme vrátit na Krypton, kde budeme vítáni takoví, jací opravdu jsme… Všichni občas doufáme, že máme pod tričkem Supermanův oblek.

Krypton není jen domovskou planetou Clarka Kenta alias Supermana ale také virtuálním prostorem schůzek Martina a Veroniky. Planeta Krypton je pak příběhem dvou mladých lidí, kteří jsou tak trochu mimozemšťany ve vlastních životech. Jejich online vztah trvá s přestávkami sedm let a je lemován tématy jako je hledání domova, budící se sexualita, komplikované vztahy k rodičům a k dětem… Především tedy k těm uvnitř sebe sama.

Jiří Mádl – herec, scénárista, režisér debutuje na poli literatury milostným románem Planeta Krypton. Románem o tom, že odvážné vysvlékání z těsných dětských šatů může být provázeno zraněními, a zkoušení a hledání té opravdu vlastní dospělé identity nám mohou komplikovat jizvy z dětství.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Když jsem poprvé zaslechla informaci, že Jiří Mádl napsal knihu, nějak mě to nechávalo chladnou. Až samotná anotace mě velmi zaujala. Ač název lehce může lidi mást, a přivádět na myšlenku, že se může jednat o nějaké sci-fi, nepleťte se. Je to kniha s tak reálnými a současnými hrdiny, která vás zkrátka chytne za srdce. Přitažlivost planety Krypton je pro mě velkým překvapením letošního roku. Mám za svůj život načteno celkem dost knih, a nepamatuji si, kdy se mi naposledy stalo, že bych neměla možnost přiřadit či připodobnit nějakou knihu k jiné. Jiří Mádl je herec, režisér a scénárista, ale také je spisovatel, a jeho prvotina byla skvělá. Kniha obsahuje totiž celou řadu důležitých témat, jako je dospívání, mateřství, hledání toho kým vlastně jsme a co chceme dělat, ale také se zabývá strachem nebo psychickými problémy. Každý z nás někdy jistě zažil okamžik, kdy si připadal ztracený, jakoby byl uvězněný v jiném vesmíru. A právě v takové chvíli nacházíme naše hrdiny. Přitažlivost planety Krypton se řadí k nejlepším knihám letošního roku, a já budu moc ráda, když se po knize podíváte a dáte jí šanci. Není to kniha jen o lásce mezi hrdiny, je to kniha o šrámech na jejich duši, bolestech, rodinných trápeních a klopýtnutích. Příběh se vám vryje pod kůži natolik, že budete chtít s hrdiny ještě chvíli zůstat. Hodnotím: 5/5 Celá recenze: https://kniznipristaviste.blogspot.com/2022/06/recenze-pritazlivost-planety-krypton.html

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jiří Mádl

Jiří Mádl

Jiří Mádl, český filmový herec, režisér a scenárista se narodil v roce 1986 v Českých Budějovicích. V roce 2009 absolvoval na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, kde studoval obor Sociální a masová komunikace. O dva roky později absolvoval na New York Film Academy studium scenáristiky. Jiřího celovečerní filmový debut Pojedeme k moři z roku 2014 vyhrál cenu pro objev roku v rámci udílení Cen české filmové kritiky. Dále byl nominován ve třech kategoriích na cenu Český lev 2014. Kromě toho získal celkem 17 ocenění na mezinárodních filmových festivalech. V roce 2019 měl premiéru Jiřího druhý celovečerní hraný film Na Střeše. I ten získal mnohá ocenění a nominace na prestižní Ceny kritiky a sedm nominací na Českého lva 2019. Získal též hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Mannheimu. Milostný román Přitažlivost planety Krypton je jeho debutem na poli literatury.
Zobrazit profil autora

Recenze

českoobjektivem.cz - ROMÁNOVÝ DEBUT OBLÍBENÉHO HERCE

...o, že název knihy evokuje slavný film s Clarkem Kentem alias Supermanem, není náhoda. „Supermana jsem měl skutečně hodně rád, takže ten odkaz je zcela jasnej.“ Ovšem místo Clarka a jeho Lois se v knize objeví Martin a Veronika. Příběh dvou mladých lidí z virtuálního světa je tématem aktuálním, ovšem konkrétní inspiraci autor nikde nehledal....
NAPIŠTE NÁM