EN

Kniha ztracených jmen

Kristin Harmel


Zamilovala se v době, kdy v lásku nikdo nevěřil
Eva Abramsová chtěla nechat minulost navždy za sebou. Fotografie v novinách v ní však oživí vzpomínky na události staré přes šedesát let. Jen ona ví, že v objevené knize je zašifrován nejen osud desítek židovských dětí, jimž se díky padělaným dokladům podařilo z okupované Francie uprchnout do Švýcarska, ale také příběh lásky, který přerušila válka. Eva se tak z USA vydává do Berlína s nadějí, že v knize najde poslední vzkaz do odbojáře Rémyho.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Book of Lost Names
Původní jazyk angličtina
Počet stran 352
EAN 9788026722137
Datum vydání 24.02.2022
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,488
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Spisovatelka Kristin Harmel se po úspěšných románech Počkej na mě v Paříži (2020) a Vinařova žena (2021) opět vydává do Francie, kde rozehrává romantický příběh o lidské odvaze na pozadí válečných událostí.

Když Eva Abramsová spatří v novinách článek o knize, již během druhé světové války zabavili nacisti, vybavují se jí vzpomínky na minulost. Knihovnice v pokročilém věku se ze Spojených státu vydává do Berlína, aby konečně zúčtovala s minulostí. V myšlenkách se vrací do období, kdy zachránila desítky dětí, jimž díky falešným dokladům umožnila útěk z okupované Francie do Švýcarska.

Aby nebylo na minulost dětí s novou identitou zapomenuto, Eva jejich osudy zašifrovala do liturgické knihy, která pro ni má zvláštní význam. Kromě tajných dat totiž odkazuje také na její milostný příběh s odbojářem Rémym. Jejich vztah však musel ustoupit záchraně o život. Kniha ztracených jmen jí může přinést odpovědět na otázku, kterou si pokládá několik desetiletí. Byl Rémy opravdu její osudovou láskou?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Válečné příběhy jsou prostě moje krevní skupina. Stejně tak příběhy, které se odehrávají ve dvou časových rovinách. A když k tomu přidáte milostný příběh a reálie z konfliktu, je to perfektní kombinace. Kniha je skvělá a moc jsem si ji užila.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kristin Harmel

Kristin Harmel

Kristin Harmel vyrůstala v amerických státech Massachusetts a Ohio. Její další cesta vedla na Floridu, kde vystudovala žurnalistiku. Po několika letech strávených v Paříži a Los Angeles našla domov v Orlandu, kde žije s manželem a synem. Vedle čtení knih má v oblibě cestování, vaření a degustaci vín. Autorka, jejíž romány byly přeloženy do třicítky jazyků a prodávají se po celém světě, v minulosti působila v médiích, včetně magazínu People. Největší úspěch zaznamenaly její knihy odehrávající se během druhé světové války Počkej na mě v Paříži (2020), Vinařova žena (2021) a Kniha ztracených jmen (2022).
Zobrazit profil autora

Recenze

kritiky.cz - Kniha ztracených jmen

..Eva Abramsová pro vás připravila silný, nezapomenutelný příběh o naději, zmařené lásce, ale i neskutečné víře a odhodlání, které Evě rozhodně nechybělo. Co vše pro děti udělala, jaké riziko podstupovala si dnes vůbec nedokážeme představit..

Lenkapilcher.cz - Kniha ztracených jmen

...Román mě naprosto nadchl a musím říci, že jsem jej četla jedním dechem. Některé pasáže jsem si přečetla i dvakrát, jelikož byly opravdu silné a nezapomenutelné. Nádherný příběh o Evě, která pomáhala židovským dětem, sama podstupovala velké riziko, které ji za to stálo, aby zmíněné děti zachránila. Moc jsem ji fandila, aby na to nikdo nepřišel a držela jsem ji palce. Román se četl dobře, je sroz...

knihazaknihou.cz - Kniha ztracených jmen

..„Dechberoucí, silný příběh, v kterém se rozehrává romantický příběh o lidské odvaze na pozadí válečných událostí, si nedal za úkol představit čtenářům děsivé hrůzy války ani krvavá zvěrstva nacistů. Do popředí je vysunuta láska a statečnost obyčejných lidí, jež dokáží dojmout čtenáře na celém světě.“..
NAPIŠTE NÁM