EN

Jak šel virus do světa

Ondřej Müller, Vít Haškovec


Poznávací knížka pro děti o virech a bakteriích i o tom, jak nad nimi lidstvo vyzrálo.
Kniha velmi jednoduše vysvětluje dětem (a tím i rodičům), jak funguje naše imunita, jak viry útočí, a jak se naše vlastní obrana díky očkování rozvíjí a trénuje. Součástí příběhu je malý výlet do minulosti nemocí. Dozvíme se o objevu virů a bakterií, i o úspěších v očkování, které zabránilo rozšíření mnoha nemocí.

Detailní informace

Ilustrátor Lukáš Urbánek
Jazyk čeština
Počet stran 48
EAN 9788000069029
Datum vydání 31.10.2022
Věk od 7
Formát 210x210 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,316
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha velmi jednoduše vysvětluje dětem (i rodičům), jak funguje naše imunita, jak viry útočí, a jak se naše vlastní obrana díky očkování rozvíjí a trénuje.

Hlavní kapitola je pojata jako škola malých detektivů – bílých krvinek, které se nejprve musí naučit, jak správně rozpoznat různé "zločince" – škodlivé viry a bakterie. Když potom vyškolení detektivové odhalí nové vetřelce v našem těle, dokážou na ně rychle zavolat ostatní bílé krvinky: T-policisty a B-zbrojíře, kteří začnou vyrábět protilátky.

Děti se přitom ve "škole imunitních čar a kouzel" dovědí, jak takový virus vypadá, jak se viry šíří, jak pronikají do našeho těla a jaké ošklivé triky na nás s oblibou používají.

Součástí příběhu je malý výlet do minulosti nemocí. Dozvíme se, že Evropu ve středověku sužovaly velké „morové rány“ a lidé je považovali za Boží trest, nebo za důsledek jedovatých výparů a otrávených studní. Poznáme, jak vědci díky mikroskopu poprvé spatřili v kapce vody svět neznámých malinkých tvorečků. A jak dlouho jim trvalo, než pochopili rozdíl mezi bakteriemi a viry. Dovíme se, jak bylo vynalezeno první očkování proti neštovicím, a jak se doktor Balmis před dvěma sty lety vydal na slavnou „očkovací plavbu kolem světa“.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM