EN

Útěk do Toskánska

Eva Rýznerová


O křehkosti ženského údělu a léčivé síle toskánské krajiny i kuchyně
Poetický příběh ženy, která se propadá na dno, protože nedokáže na svět přivést dítě. Nechává za sebou minulost a vydává se do Toskánska, kde se rozhodne utonout v moři Chianti. Díky obyčejným radostem, jako je vaření ribollity, se jí daří zapomenout na špatné zprávy z pražské kliniky. V kraji mírných kopečků s neobyčejně vitálními obyvateli, kteří se umějí svérázným způsobem vypořádat s každým problémem, postupně nalézá sílu žít dál.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788026722304
Datum vydání 14.04.2022
Věk od 15
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,276
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Poetický příběh ženy, která se propadá na dno, protože nedokáže na svět přivést dítě. Zdá se, že jediným řešením, jak se vyrovnat s neplodností, je útěk někam daleko. Nechává za sebou minulost a vydává se do Toskánska, kde se rozhodne utonout v moři Chianti. Díky obyčejným radostem, jako je návštěva venkovských slavností, tichá modlitba v zapadlých kostelích a vaření ribollity, se jí daří zapomenout na špatné zprávy z pražské kliniky. V kraji mírných kopečků s neobyčejně vitálními obyvateli, kteří se umějí svérázným způsobem vypořádat s každým problémem, postupně nalézá sílu žít dál.

Eva Rýznerová je hrdou členkou celosvětového hnutí Slow Food (www.slowfood.cz), v němž nachází formální a myšlenkovou inspiraci. Životní dráha ji zavála do Itálie, kde v roce 1986 hnutí Slow Food vzniklo. Právě v Itálii si začala všímat pomalého přístupu k životu a vycítila, že ztělesňuje mnohem víc než jen lásku ke kulinární tradici a předávání lidové moudrosti u prostřeného stolu. Pobyty v Itálii a neodolatelná přitažlivost středomořské kuchyně ji přivedly k založení blogu La Cuoca (www.cuocadolce.blogspot.com). Vzpomínky na Itálii zachytila také v knize Říkal jsi ti amo (Motto, 2011 – k dostání jako e-kniha). Nad potřebou hledat identitu ve zrychleném světě se zamýšlí v příspěvcích na blogu Můj pomalý život (www.mujpomalyzivot.cz).

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM