EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Básně z dásně

Jaromír Plachý


Jaromír Plachý, výtvarník a autor počítačových her, se v tomto svazku premiérově představuje jako básník i ilustrátor zároveň.
Jaromír Plachý, výtvarník a autor počítačových her, se v tomto svazku premiérově představuje jako básník i ilustrátor zároveň. Jeho srandovně poetické kresby pasují s hravými verši, které se přibližují dětskému zacházení s jazykem. Záměrně využívá jednoduchých rýmů, aby s dětmi sdílel radost ze zázraku, že některá slova se sobě zvukově podobají a společně vytvářejí často báječně nesourodé dvojice. Jan Nejedlý

Detailní informace

Žánr poezie
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Počet stran 60
EAN 9788075581518
Datum vydání 02.11.2020
Věk od 5
Formát 170x170 mm
Nakladatelství Meander
Hmotnost 0,251
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Jaromír Plachý, výtvarník a autor počítačových her, se v tomto svazku premiérově představuje jako básník i ilustrátor zároveň. Jeho srandovně poetické kresby pasují s hravými verši, které se přibližují dětskému zacházení s jazykem. Záměrně využívá jednoduchých rýmů, aby s dětmi sdílel radost ze zázraku, že některá slova se sobě zvukově podobají a společně vytvářejí často báječně nesourodé dvojice. Stejně jako klasik nonsensové poezie Edward Lear (taktéž básník a kreslíř v jednom) má i Jaromír odvahu k „popletenosti“, které si děti tolik cení, než vyrostou. Než verš „utři nožku o rohožku“ vymění v pubertě za „utři nožku o pedagožku“. Jauvajs.

Jan Nejedlý

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM