EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Kaskadér aneb jak dobýt Hollywood

Martin Jaroš, Dimo Lipitkovský


Dimo Lipitkovský je kaskadér tělem i duší. Do osmnácti let zápasil, první kaskadérskou akci absolvoval v roce 1987. Začínal u českého filmu, pod vedením Jaroslava Tomsy dobyl Hollywood. Padal z Titanicu, bojoval ve Stalingradu, rval se v Mladém Indiana Jonesovi. Dubloval Orlando Blooma nebo Johnnyho Deppa. Učil se od mistrů svého oboru, i proto vždy patřil ke světovým špičkám. Kniha přináší jeho životní příběh – plný odhodlání, touhy po vysněném životě a dobrodružství.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 0
EAN 9788075979582
Datum vydání 04.11.2021
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,491
Typ Kniha

Trhačky, hoření, pády, bojové scény a honičky na autech, bouračky a všechny další mimořádně těžké fyzické úkony jsou jenom zlomkem toho, čemu musí kaskadéři čelit v jejich práci.

Kaskadéři ve smrtelně nebezpečných filmových scénách nasazují své životy a zdraví, a přesto svou práci milují a nevyměnili by ji za žádnou jinou. Milují totiž ten adrenalin, jaký nikde jinde nenajdou...

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Miroslava Streichsbierová
Skvělá kniha, skutečný příběh „obyčejného kluka“, zajímavé a napínavé příběhy ze zákulisí natáčení filmu , kniha v sobě skrývá poselství, když něco opravdu ze srdce chceš, dosáhneš toho, knihu jsem přečetla jedním dechem, doporučuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Martin Jaroš

Martin Jaroš

Vystudoval na pražské FAMU scenáristiku a dramaturgii. Působil jako dramaturg Československé televize v Bratislavě, z jeho autorské literární činnosti uveďme knižní novelu Holubi, román Dívka ve tmě či knížku pro děti Abeceda zvířecí. V XYZ se stal spoluautorem několika knižních bestsellerů, například knihy Tary: Příběh parkouristy, Max Habanec: Život je skejt či Adam Ondra: Lezec tělem i duší. Je autorem několika scénářů k celovečerním a televizním filmům či rozhlasovým hrám.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM