Bizarní a zaniklá povolání | Albatrosmedia.cz
EN

Bizarní a zaniklá povolání

Jan Pohunek


Poznejte kuriózní způsoby lidské obživy, o kterých jste dosud ani netušili!
Tato kniha je čtivým a s vtipem psaným průvodcem po více než 100 nejroztodivnějších povoláních, od starověku po současnost. Zjistíte, že existují profese jako srážeč vlaků, kostelní budič, krmič vší, lepič lega či bematista, činnost pohřebního klauna, tuliče koček či pojídače hříchů vás možná překvapí, popis práce kokosového bezpečáka nebo zvěroklestiče rozesměje, nad prací rasa a kata se znechuceně otřesete. Autor Jan Pohunek je etnolog, spisovatel a muzejník.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788026437239
Datum vydání 28.10.2021
Věk od 18
Formát 160x230 mm
Nakladatelství CPRESS
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Tato kniha je čtivým a často i vtipným průvodcem po více než 100 nejroztodivnějších profesích, od starověku po současnost. Některá povolání ve vás vzbudí údiv, jiná odpor, mnohá vás pobaví.

Zjistíte, že existovaly povolání jako tulič koček, pohřební klaun, srážeč vlaků, kostelní budič, krmič vší či pojídač hříchů, nebo že i dnes se můžete ucházet o místo lepiče lega a kokosového bezpečáka.

Autor Jan Pohunek je etnolog, spisovatel a muzejník. K tématu starých a zvláštních zaměstnání se dostává nejčastěji během práce kurátora v Národním muzeu, která sama o sobě není nějak kuriózní, ale i tak nabízí četná překvapení.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM