EN

Rudá špionka

Elizabeth Blackwellová


Co všechno je člověk ochoten udělat pro to, aby se zvednul ze dna?
Válka a revoluce rozmetaly svět, ve kterém Naďa, dcera ruských aristokratů, dosud žila. Rodina přišla o veškerý majetek i občanská práva. Ve snaze zajistit si pohodlný život se provdá za horlivého bolševika a další vypočítavý čin následuje. Jako špionka Sovětů odjíždí do Paříže, kde je okamžitě vtažena do zrádného světa tajemství a falše. Sužována svědomím a okouzlena zakázanou milostnou aférou se zaplete do spiknutí, které končí šokující vraždou…

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Red Mistress
Původní jazyk angličtina
Překladatel Eva Brožová
Počet stran 288
EAN 9788025351291
Datum vydání 20.05.2021
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,493
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Na jaře roku 1914 netušila dcera ruských aristokratů Naďa nic o blížící se válce, natož o revoluci, která zničí svět, ve kterém dosud žila. Její kdysi vznešená rodina byla zbavena veškerého majetku a občanských práv.

Ve snaze zachránit alespoň to málo, co z jejího života zbylo, se provdá za horlivého bolševika. Další vypočítavý čin následuje, když kývne na nabídku pracovat pro Sověty jako špionka. Odjíždí do Paříže, kde je okamžitě vtažena do krásného, ale zrádného světa tajemství a falše. Sužována svědomím a okouzlena zakázanou milostnou aférou se zaplete do spiknutí, které končí šokující vraždou. Co všechno je ochotna riskovat, aby zvrátila svůj nelehký osud?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Super příběh. Výborný vhled do života aristokracie v Rusku před a pro revoluci v roce 1917. Stejně tak do zákulisí mocenských bojů a tajných služeb a i když je to přes 100 let, nic se nezměnilo. Nemám ráda, když je příběh prošpikovaný myšlenkami hlavní postavy, ale tady to bylo super. Vůbec mě to nerušilo, příběh neztrácel na dynamice, naopak myšlenky vše skvěle dokreslovaly. Lehce se mi to četlo.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Elizabeth Blackwellová

Elizabeth Blackwellová

Vystudovala Northwestern University, obor historie a komunikace, a později absolvovala studium žurnalistiky na Columbia University’s Graduate School of Journalism. Vyzkoušela řadu zaměstnání jako hosteska, servírka, recepční v  televizi, sekretářka ve zdravotní škole, redaktorka v časopisu a spisovatelka na volné noze. Povolání spisovatelky se jí z  toho líbí nejvíc. Žije na předměstí Chicaga s manželem, třemi dětmi a stále rostoucí hromadou knížek, které si určitě jednou přečte.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM