EN

Poetický slovníček dětem v příkladech

Radek Malý


Že jsou slovníky nudné? A že básním nemůžeš nikdy rozumět? Slovník básniček tě přesvědčí, že tomu tak rozhodně není.
Že jsou slovníky nudné? A že básním nemůžeš nikdy rozumět? Slovník básniček tě přesvědčí, že tomu tak rozhodně není. V Poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíš, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneš mnoho z toho, co se ti v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se ti takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku.

Detailní informace

Ilustrátor Daniel Michalík
Jazyk čeština
Počet stran 32
EAN 9788086283791
Datum vydání 10.10.2015
Věk od 9
Formát 150x190 mm
Nakladatelství Meander
Edice Modrý slon
Hmotnost 0,182
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

"Že jsou slovníky nudné? A že básním nemůžeš nikdy rozumět? Slovník básniček tě přesvědčí, že tomu tak rozhodně není.

V Poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíš, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneš mnoho z toho, co se ti v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se ti takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku.

"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Radek Malý

Radek Malý

Český básník, překladatel z němčiny, vysokoškolský pedagog a autor knížek pro děti je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia litera. V roce 2011 vydal v nakladatelství Albatros ve spolupráci s výtvarníkem Pavlem Čechem obsahově a výtvarně výjimečnou knihu básní pro děti Listonoš vítr, která získala již zmíněné ocenění Magnesia Litera. V roce 2014 následovalo Moře slané vody a v roce 2017 v tandemu s ilustrátorkou Alžbětou Skálovou Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM