EN

Deník tvrdohlavého režiséra

Pavlína Saudková, Václav Marhoul


Ostře, odvážně, osobně. Neopakovatelný pohled do světa oceňovaného režiséra.
Václav Marhoul je na české filmové scéně úkazem, který nemá obdoby. Jde si za svým, vždy a za každé situace. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Co ho během natáčení motivuje a kde bere inspiraci? Jak ho vidí jeho nejlepší přítel Jaroslav Róna, kameraman Vladimír Smutný nebo filmová produkční Kateřina Špůrová? Odhalte tajemství Marhoulova úspěchu v jeho osobních deníkových zápiscích, které vás vezmou přímo na plac během natáčení filmu Tobruk.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Deník tvrdohlavého režiséra
Počet stran 400
EAN 9788026509547
Datum vydání 12.11.2020
Věk od 18
Formát 167x225 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,714
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Kamera, klapka, akce! Jak vůbec vznikal film Tobruk? Vydejte se prostřednictvím osobních zápisků svérázného režiséra Václava Marhoula nejen přímo na plac během jeho natáčení v tuniské poušti. Co všechno ovlivňuje výslednou podobu scénáře? A jaké překážky leží v cestě úspěšnému financování filmu? Co obnáší samotný režijní proces? Necenzurovaný a zcela autentický deník plný emocí vás provede všedními dny všestranného filmaře, které ani zdaleka nebývají všední.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Pavlína Saudková

Pavlína Saudková

Novinářka a autorka doprovodných rozhovorů v knize Deník tvrdohlavého režiséra. Pracovala v několika rádiích a mnoho let byla zástupkyní šéfredaktorky v redakci časopisu Harper's Bazaar. V současné době pracuje jako šéfredaktorka magazínu o literatuře Page. S manželem fotografem Janem Saudkem vychovává tři děti.
Zobrazit profil autora

Václav Marhoul

Václav Marhoul

Václav Marhoul je český scénárista, režisér, herec, producent, podnikatel, kulturní organizátor a manažer. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1984 začínal nejprve jako asistent produkce a později i zástupce vedoucího produkce ve Filmovém studiu Barrandov. Počátkem 90. let se po sametové revoluci stal na sedm let jeho generálním ředitelem. Je znám také coby aktivní organizátor kulturního dění. Je také členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie. Stojí za filmy Mazaný Filip a Tobruk, v září 2019 měl v kinech premiéru jeho zatím nejúspěšnější film, Nabarvené ptáče, který získal řadu domácích i mezinárodních ocenění. Při natáčení Tobruku si Václav Marhoul psal deník. Ten se stal základem pro mimořádně zajímavou knihu Deník tvrdohlavého režiséra, která dává nahlédnout pod pokličku režisérovy umělecké tvorby.
Zobrazit profil autora

Recenze

idnes.cz - V. Marhoul vydal věrný deník posedlosti

„Netřeba se bát, že lidé mimo filmovou branži se v knize ztratí. Najde se tu každý, kdo svou práci dělá s tak silným, až chorobným zaujetím. Pro jiné může být Deník tvrdohlavého režiséra zajímavou kronikou doby včetně působení ministryně obrany Vlasty Parkanové. Malé a velké dějiny se tu přirozeně potkávají, smrt otce, narození syna, premiéry kolegů, chřipky, festivaly, i ten zapomenutý reklamní p...
NAPIŠTE NÁM